Tiidrek Nurme sai EMil 5000 meetri jooksus 10. koha

Tiidrek Nurme jooksis täna Zürichis kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel 5000 meetri finaalis, kus sai 10. koha ajaga 14.13,89. Varem ei ole Nurme nii head kohta täiskasvanute EMil saavutanud. Eelmisel EMil sai ta 16. koha ajaga 13.51,29. Veel enne seda, üle-eelmisel EMil jäi Nurme esimesena finaalist välja ajaga 13.49,19.Tänane jooks algas aeglases tempos, sest 2000 meetri vaheajaks tuli 5.56,73. Tiidrek Nurme püsis grupi tagaosas. Õigeks võistluseks läks alles kaks ringi enne lõppu, mil 10 000 meetri distantsi Euroopa meister ning Londoni olümpiavõitja Mo Farah tempot kruvima hakkas. Viimase käigu pani ta sisse viimasel ringil. Farahile suutis ainsana järgi võtta Ažerbaidzani esindaja Hayle Ibrahimov.

Nurme püsis grupis edasi, kuid hakkas spurtides oma positsiooni parandama. Mo Farah võitis Euroopa meistritiitli ajaga 14.05,82. Hõbemedal läks Hayle Ibrahimovile 14.08,32-ja ja pronks 10 000 m hõbemedali omanikule inglasele Andy Vernonile 14.09,84-ga. Tiidrek Nurme võitles 16 mehe konkurentsis välja 10. koha ajaga 14.13,89.