Tiidrek Nurme sai Hispaanias 5000 meetri jooksus 12. koha

Tiidrek Nurme FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL
Tiidrek Nurme võistles täna õhtul Hispaanias Huelvas 5000 meetri distantsil, kus sai 12. koha ajaga 14.02,53. Jooksu võitis etioopialane Othmane El Goumri ajaga 13.13,90.
Kuna osalejaid oli 25, anti täna start kahes grupis. Tiidrek Nurme startis eespool olevas grupis, mis tähendas algul välimistel radadel jooksmist. Nurme hoidis grupi keskele. Esimese kilomeetri järel, mille vedas keenialasest “jänes” Geoffrey Barusei 2.38,51-ga, lagunes grupp kaheks, Nurme jätkas tagumises grupis. 2000 m vaheaeg läks keenialasele Baruseile ajaga 5.17,26. Kolmandast kilomeetrist (vaheaeg 7.57,46) alates läksid teistel eest ära marokolane Ilias Fifa, etioopialane Othmane El Goumri ja keenialane Victor Kimutai Chumo, kasvatades edumaa 100 meetrile. Viimasel kilomeetril jäid kahekesi ette Fifa ja El Goumri, kes hakkasid mahajääjatele ringiga sisse tegema. Lõpusirgel spurtis ja võitis Goumri ajaga 13.13,90.
Eesti tänavuse hooaja tippmark on 23. mail Belgias Oordegemis Tiidrek Nurme joostud 13.41,48. Nurme isiklik rekord 13.31,87 on Eesti kõigi aegade kolmas tulemus.