Tiidrek Nurme sai krossijooksu EMil 33. koha, Sergei Tšerepannikov 64.

Tiidrek Nurme alustas täna Sloveenias Velenjes murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustel meeste põhiklassi 9,8 km pikkust distantsi tagasihoidlikult, olles esimese kilomeetri (vaheaeg 3.16) järel 76 startinu seas 43. kohal. Sergei Tšerepannikov asus sel hetkel 67. kohal. Kui läbitud oli 4 kilomeetrit, jätkas Nurme võistlust 38. kohal (vaheaeg 12.08) ja Tšerepannikov 64. kohal (vaehaeg 12.34). Poolteist kilomeetrit hiljem jooksid mõlemad koha võrra paremal positsioonil. Kui läbida jäi veel 500 meetrit, asus Nurme 35. kohal ja Tšerepannikov 64. kohal. Viimaste meetritega parandas Tiidrek Nurme oma positsiooni paari võrra ning lõpetas jooksu 33. kohal ajaga 30.15. Sergei Tšerepannikov kohta ei parandanud ja sai 64. koha ajaga 32.31.
,
“Hindaksin tulemust keskpäraseks. Distantsil olid häirivateks faktoriteks diafragma valud, mis segasid hingamist, sääre krambid ning külm ilm. Kuna see võistlus ei olnud olulise tähtsusega, siis olen saavutatuga rahul,” märkis Nurme.
,
Treener Harry Lembergi sõnul plaanis ta Tiidrekuga krossis kilomeetri ajaks 3.00 kilomeetri kohta. “Ta jooksis 3.02-ga, mis on igati hea näitaja pärast pingelist Keenia keskmäestikulaagrit. Viimases laagris oli Tiidrek hädas lihastega ja ka tänase jooksu ajal oli sääred “paksud”, kuid nagu ta ütles tuli hapnikku hästi peale ning funktsionaalselt oli seis hea,” rääkis Lemberg Jooksuportaalile.

,
Euroopa meistritiitli võitis Tiidrek Nurmest minuti kiirem olnud Belgia jooksja Atelaw Yeshetela Bekele ajaga 29.15. Hõbemedalile spurtis end hispaanlane Ayad Lamdassem ajaga 29.20. Sekundiga kaotas talle portugallane Jose Rocha. Poolel maal 14. kohal olnud üheksakordne krossijooksu Euroopa meister ukrainlane Sergei Lebid katkestas.