Tiidrek Nurme sai MMi maratonil 26. koha, Fosti 33. koha

Tiidrek Nurme Dohaa MMi maratonil end veega jahutamas. Foto: Scanpix
Tiidrek Nurme Dohaa MMi maratonil end veega jahutamas. Foto: Scanpix

Tiidrek Nurme sai täna öösel Dohas kergejõustiku maailmameistrivõistlustel joostud maratonil 26. koha ajaga 2:17.38, Roman Fosti lõpetas 33. kohal tulemusega 2:18.30.

Nurme nimetas Doha MMi meeste maratoni üllatuste üllatuseks. “Kui esialgu arvati, et läheb nii nagu naistel – ekstreemseks, siis meeste maraton oli pisut madalama õhutemperatuuri ja õhuniiskuse tõttu tõeline tippvõistlus, kus ühtegi positsiooni niisama kergelt ei loovutatud. Selleks, et konkurentsis püsida pidi 30 kraadises kuumuses kiireid aegu näitama,” ütles Nurme.

Jooksumehe sõnul läks ta reipalt välja, kuid viimasel kümnel kilomeetril hakkas keha järgi andma ning meestest mõõdumine ei olnud sugugi mitte lihte, kuigi parandas oma positsiooni kogu distantsi vältel, ka viimastel kilomeetritel. “26. koht ja aeg 2:17.38 on kindlasti tippklassi kuuluv sooritus, arvestades, et stardis oli 73 jooksjat ning mina paiknesin pingereas 40. kohal. Kunagi varem ma pole maailmameistrivõistlustel nii kõrgel positsioonil lõpetanud,” märkis Nurme.

Roman Fosti jäi oma tulemusega Dohas rahule. “See oli minu 20-s maraton ja kolmas tulemus. Ühelgi teisel maratonil pole ma nii võrdsete vaheaegadega jooksnud – esimene pool 1:09.10 ja teine pool 1:09.20. Kripeldama jääb viimane poolteist kilomeetrit, kus kaotasin paarkümmend sekundit kõhu jama tõttu. Tingimused olid raskeimad 30+ kraadi, joosta öösel kuigi keha on harjunud tegema seda teisel ajal. Tiimitöö töötas hästi ja andsin endast 100%,” kinnitas Fosti.

Maratoni kaksikvõit läks Etioopiasse ja maailmameistriks krooniti Lelisa Desisa, kelle võiduajaks oli 2:10.40. Hõbemedal riputati kaela Desisa kaasmaalasele Mosinet Geremew´ile tulemusega 2:10.44 ja pronksi võitis keenialane Amos Kipruto 2:10.51ga.

Doha MMi maratoni tulemused

Viimased uudised