Tiidrek Nurme vedas Roman Fosti 5000 m isikliku rekordini

Kolm paremat meest 5000 m autasustamisel. Foto: EKJL

Tiidrek Nurme võitis täna Tallinnas Kadrioru staadionil kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel meeste 5000 m jooksu, edestades koos temaga augustis Londoni MMil maratonis startivat Roman Fostit, kes tänu Nurme vedamisele püstitas isikliku rekordi.

Jooksu algul läks Mark Abner ette tempot tegema, Tiidrek Nurme, Roman Fosti ja Argo Jõesoo tema järel. Ent poole ringi möödudes võttis vedamise oma peale Tiidrek Nurme, tõmmates grupil veidi eest ära, talle jooksis sappa Roman Fosti. Nii nad kahekesi edasi jooksid, edestades ülejäänuid jooksjaid 7 ringi enne lõppu poole ringiga.

Tiidrek Nurmel on selgelt meeles ülinapp kaotus 2014. aasta Eesti meistrivõistlustel 5000 m jooksus Roman Fostile, kui jäi vaid ühe sajandikuga alla ja pidi leppima hõbemedaliga, millest ta kirjutas enne tänavust võistlust oma blogis.

Nurme alustas pikka spurti kaks ringi enne lõppu, joostes Roman Fosti eest ära, kasvatades vahe 20 meetrile. Viimase ringiga kärises vahe poole pikemaks. Lõpujoonel Mark Abnerile pea ringi sisse teinud Tiidrek Nurme võitis Eesti meistritiitli ajaga 14.08,23. Hõbemedalile tulnud Fosti lõpetas jooksu isikliku rekordiga 14.21,24.Tema varasem tippmark oli 14.45. Pronksile jooksis end Argo Jõesoo 15.00,80-ga.

Tiidrek Nurme sõnuk oli tema eesmärk teha täna viimane tugev pingutus enne maailmameistrivõistlusi, kus ta jookseb koos Roman Fostiga maratoni. “Kui jätnuksin täna lõpu peale, oleks võinud ta mind edestada. Maratonis pean jooksma 15 minutiga 5 km vaheajad. Jäänud on kolm tugevat treeningut. Järgmised kaks nädalat on pigem ettevalmistusaeg,” ütles Nurme, kes tahab Londoni MMil joosta maratonis isiklikku rekordit.