Tiidrek Nurmel jäi EM-il 5000 m finaalist puudu poolteist sekundit

Tiidrek Nurme sai Barcelonas kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel vihmaga toimunud 5000 m esimeses eeljooksus 9. koha ajaga 13.49,19 ja jäi kahe eeljooksu kokkuvõttes esimesena finaalist välja.
Tiidrek alustas jooksu grupi keskel ning langes distantsi teises pooles eelviimasele kohale. Edasi hakkas ta tasapisi ettepoole nihkuma, kuid seitsmemehelise liidergrupiga tekkis vahe sisse ja kasvas 50 meetrini. Mõlemast eeljooksust pääses edasi viis paremat otse ja kahe jooksu peale lisaks viis aegade põhjal. Kuigi teine eeljooks osutus aeglasemaks kui esimene, pidi Tiidrek Nurme esimesena finaali ukse taha jääma ja sai kahe jooksu kokkuvõttes 16. koha. Viimasena kindlustas endale koha finaalis Türgi jooksja Kemal Koyuncu ajaga 13.47,41. Seega jäi Tiidrekut finaalist lahutama vaid natuke rohkem kui poolteist sekundit.
“Jooks oli minu jaoks raske. Miks raske, seda saab öelda tagant järgi. Igatahes andsin endast parima. Kolm ringi enne lõppu läks raskeks. Tugevamad võidavad, mina olin keskmik,” ütles Tiidrek Nurme pärast eeljooksu antud intervjuus Eesti Rahvusringhäälingule. “Tunnen, et praeguses vormis on midagi vajaka. Mis puudu jäi, tuleb maha istuda ja läbi arutada,” lausus Tiidrek.