Timmo Jereti duatloni debüüt Saaremaal lõppes Eesti meistritiitliga

Timmo Jeret Saaremaa duatloni võitjana finišis. Foto: Ahto Jakson
Timmo Jeret Saaremaa duatloni võitjana finišis. Tema selja taga paistab Henry Räppo. Foto: Ahto Jakson

Täna toimus Stamina SK eestvedamisel Kuressaares järjekorras juba 22. Saaremaa duatlon, mis alates 1995. aastast on Jaan Pehki ja Kristjan Raiendi mälestusvõistlus. Ühtlasi oli tegemist duatloni Eesti meistrivõistlustega, mille võitis esimest korda sel alal kaasa teinud Timmo Jeret. Naistest ei olnud vastast Eesti praegusele esinumbrile Kaidi Kiviojale.

Kuressaare tervisepargis 8 km pikkuse jooksuetapiga alanud duatloni põhivõistlusele startis kokku 35 osalejat. Juba esimese 2 km pikkuse jooksuringi järel eraldus teistest viieliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulusid Henry Räppo, Harry Sokk, Mart Suurkivi, Timmo Jeret ja Henri Vabaorg. Teisest ringist alates pudenesid grupist Sokk ja Vabaorg ning edasi jooksid kolmekesi ees Räppo, Suurkivi ja Jeret.

Samas järjestuses jõudsid mehed ka vahetusalasse, et minna 33 km pikkusele rattaetapile. Henry Räppo jooksis 8 km ajaga 27.38. Teisena rattasadulasse hüpanud Mart Suurkivi kaotas talle 14 sekundiga. Juba rohkem jäi maha kolmandal kohal jätkanud Timmo Jeret. Parima naisena jõudis jooksuetapilt tagasi Kaidi Kivioja.

Rattasõiduga õnnestus Timmo Jeretil kerkida liidripositsioonile. Teiselt etapilt jõudis ta vahetusalasse tagasi ajaga 1:18.25. Avaetapi järel esimene olnud Henry Räppo kaotas Jeretile 20 sekundiga. Ometi suutis Räppo vahetusalas kiiresti tegutsedes sekundeid tagasi võtta ja nii läksid mõlemad mehed 4 km pikkusele jooksuetapile kahekesi koos. Kolmandana alustas viimast etappi Harry Sokk. Naistest jätkas endiselt liidrina Kaidi Kivioja Alma Sarapuu ja Kadri Possuli ees.

Päris lõpuspurdiks meeste arvestuses Eesti meistritiitli pärast siiski ei läinud ja Timmo Jeret finišeeris esimesena ajaga 1:33.29. “Läksin esimesel jooksuetapil teistega algul kaasa. Mõtlesin, et ise tööd ei tee. Kuna tegemist on minu elu esimese duatloniga, siis ei osanud siit midagi oodata – ei teadnud, kui kiiresti joostakse või rattaga sõidetakse. Lootsin, et keegi must eest ära ei jookse,” rääkis Jeret ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Rattasõidul käitus Jeret samamoodi, jälgides, mida teised teevad ning otsustas alles viimasel ringil hoogu juurde panna, et saaks jooksuetapile minna väikese eduga. “Viimases vahetusalas kaotasin edu ära, kuna ma reegleid ei teadnud. Kogemust mul ka polnud. Jooksuetapi teisele ringile minnes, kui 500 meetrit oli joostud, mõtlesin, et testin konkurenti. Nii kui natuke vajutasin, sain Räppol eest ära ja jooksin kindlalt lõpuni,” meenutas Jeret.

Hõbemedal läks Henry Räppole neljasekundilise kaotusega Timmo Jeretile. “Pärast rattasõitu jooksu algul tundus, et Timmol on jalad kanged. Üritasin enda tempos minna, aga teisel ringil hakkas pistma. Timmo läks eest ära ja enam ei suutnud järgi võtta,” tõdes Räppo. “Eesmärk oli hooaeg hästi lõpetada ja tulla Eesti absoluutseks meistriks, aga seekord jäi natuke puudu,” ütles Räppo, kes ka mullu lõpetas Saaremaa duatloni teisena ja pidi leppima hõbemedaliga. Kolmanda koha sai täna Harry Sokk ajaga 1:35.21.

Naistest võitis Saaremaa duatloni ja Eesti meistritiitli Kaidi Kivioja koguajaga 1:40.52. “Kuna ma Eestis olen, siis mõtlesin Saaremaal ka võistelda. Ei ole ammu duatlonil osalenud,” lausus Kivioja ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Viimati võistles ta Saaremaa duatlonil kolm aastat tagasi. Võrreldes toonasega tuli tänane tulemus koguni 7 minutit parem.

“Sõitsin eraldistardi rattaga, see andis palju juurde, aga ka jooksuajad osutusid kiiremaks,” nentis Kivioja, kelle triatloni hooaeg on selleks aastaks läbi. Ise ta oma hooajaga rahule ei jäänud. Kõige paremateks tänavusteks saavutusteks nimetas Kivioja Leedsi MK-etapi 16. koht olümpiadistantsilt ja sprindi EMi 9. koht. “Ma ei suutnud end realiseerida. Arvan, et see teeb mind kokkuvõttes tugevamaks sportlaseks,” lisas Kivioja.

Naistest lõpetas Saaremaa duatloni teisena Alma Sarapuu ajaga 1:51.18 ja kolmandana Kadri Possul ajaga 2:02.14. Mõlemad kuuluvad N40 vanuseklassi.