Timo Sild pakkus Munamäe-Võru maastikujooksul Kaur Kivistikule lahingu

Timo Sild suutis algul Kaur Kivistikuga koos püsida. Foto: Võrumaa Spordiliit
Timo Sild suutis pikalt Kaur Kivistikuga koos püsida. Foto: Võrumaa Spordiliit

Eile sai 33. Munamäe-Võru maastikujooksuga ühele poole kaheteistkümnest osavõistlusest koosnev Võrumaa pikamaajooksusari. Esimest korda selle sarja võistlusel osalenud Kaur Kivistikule pakkus tugevat konkurentsi orienteeruja Timo Sild, kes kaotas lõpuks Kivistikule vaid 11 sekundiga.

14 km pikkuse põhidistantsi võitis Kaur Kivistik ajaga 45.53,9. “See võistlus oli ikka täitsa orienteerumisvõistlus, ainult ilma kaardita. Ma pole kunagi nii tehnilisel rajal võistelnud. Lisaks tegi vihm paljud rajalõigud väga mudaseks ja libedaks teinud. Naljakas tõesti, et polnud võimalik joosta sellise kiirusega nagu võimeline, vaid pidin jooksma nii et maha ei kukuks ega puule otsa ei jookseks,” rääkis Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

“Timoga läks meil täitsa huvitavaks duelliks – tasasemal ja lihtsamal maastikul sain eest ära, aga mudasel ja puude vahel jooksis ta mulle järgi ning paaril kolmel korral isegi 20-40 meetrit ette. Ta muidugi tegi jalanõude valikul õige otsuse. Mina oma siledatallaliste jooksusussidega libisesin ikka kõvasti rohkem kui tema spetsiaalsete orienteerumisjalanõudega,” tõdes Kivistik. Ta pidas Munamäe-Võru maastikujooksu huvitavaks ja heaks vahelduseks asfaltkattega jooksuürituse vahele.

Teisena lõpetanud Timo Sild sai ajaks 46.04,4. “Mõned rajaosad sobisid kindlasti orienteerujale rohkem kui jooksjale, eriti järsk laskumine ja tõus Andsumäel umbes 2 km enne lõppu. Minu taktika oligi tasastel ja kõvema pinnasega rajalõikudel vahet mitte liiga suureks lasta ning maastikuosadel ise rünnata,” ütles Sild. Kauri lõpuspurdiga 500 m enne finišit ta kaasa minna enam ei jõudnud. “Oli mõnus pingutus ja põnev jooksulahing, mille sarnast orienteerumisrajal tuleb harva ette – metsas seab kaardilugemine liikumiskiirusele piirid ning vahetus võitluses saab määravaks orienteerumistehnika ja külm pea,” lisas Sild. Tema järel sai kolmanda koha Mart Andresson ajaga 49.22,6.

Naistest võitis jooksu suusataja Tatjana Mannima ajaga 58.10,3. “Tundsin ennast väga hästi, vahepeal ei saanud küll libeduse tõttu 100 protsenti pingutada. Muidu rada mulle väga meeldis ja soobis,” kiitis Mannima tehnilist trassi. Viimati osales ta jooksuvõistlusel juulis, pärast seda pidi lihaserebendi tõttu pika pausi tegema. “Eile olin esimest korda uuesti stardis, nii mõnus tundus jälle pingutada,” märkis Mannima.

Naistest sai teise koha orienteeruja Laura Joonas (orienteerumisklubi Võru) 1:01.14,7. Kolmandaks tuli Inga Siegert (Vastseliina spordiklubi) 1:01.33,5-ga.

Võrumaa pikamaajooksusarja võitis kokkuvõttes meestest Mart Andresson, kes kogus 4437 punkti. “Mul õnnestus kaks etappi ära võita ning vajalikud 9 etappi kokku saada. Oli õnne, kuna paljud tugevamad ei saanud etappe kokku, siis teadsin mitu etappi enne lõpu, et on võimalus sari võita. See on suur asi, sest tegemist on hästi korraldatud jooksudega ja nende tase ka kohati päris hea,” kiitis Andresson.

Kaks järgmise saagiks kogunes ühepalju punkte. Nii Eno Lukk kui Martin Simpson said 4403 punkti. Naistest kuulus sarja arvestuses esikoht Johanna Udrasele 4406 punktiga, järgnes Consuelo Laanemäe Räim 4393 punktiga. Kolmas ja neljas naine kogusid samuti ühepalju punkte – Siiri Pilt ning Sirli Hanni 4385.

Munamäe-Võru maastikujooksu tulemused

Võrumaa pikamaajooksusarja arvestuse kokkuvõte