Timo Sild sai orienteerumise MK-finaaletapil lühirajal 20. koha

Timo Sild võistlustules. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Timo Sild sai orienteerumise maailmakarikavõistluste sarja finaaletapil Tšehhis lühiraja võistluses 20. koha.

Eesti esinumber Timo Sild alustas võistlust eksimusega esimese kontrollpunkti läbimisel, kus kaotas parimatele ligi minuti. Tehniliselt nõudlik rada jättis ka vaatamata eksimusele võimalusi kõrgele tulemusele, ent seekord eestlasel siiski nii head orienteerumiskindlust ja jooksuvõimet ei jätkunud. Lõpptulemuseks jäi 20. koht ajaga 40.26. Timo Sild on maailma edetabelis tõusnud 10. kohale, mis on Eesti sportlaste viimaste aegade kõrgeimaks edetabeli kohaks orienteerumisjooksus.

Orienteerumistehniliselt keerukal kaljulabürintide ja füüsiliselt nõudlike järskude orunõlvadega maastikul saavutas võidu kohalik mees Milos Nykodym, kes läbis 4,3 km ja 22 kontrollpunktiga raja ajaga 35.17. Võidu tagas talle õnnestunud jooks raja teises pooles. Ülejäänud Eesti meestest saavutas Lauri Sild MK-etapil lühirajal 32. koha ajaga 41.54, 79. Kristo Heinmann 47.54, 88. Ats Sõnajalg 49.20, 89. Sergei Rjabõškin 50.24, 105. Reigo Teervalt 56.47.

Naiste 3,7 km pikkuse ja 17 kontrollpunktiga raja võitis Karolin Ohlsson Rootsist ajaga 38.30. Järgnesid Julia Jakob Šveitsist 39.40-ga ja Lena Strand Rootsist 39.41-ga. Eesti naistest sai parimana Annika Rihma 27. koha ajaga 44.58. Teiste eestlannade tulemused: 52. Kerstin Uiboupin 48.02, 55. Evely Kaasiku 48.50, 88. Maiki Maalberg 63.29. Täna on pannakse hooaja viimase MK-etapile punkt sprindivõistlusega.