Timo Simonlatser võitis Tallinna Suusamaratoni

Pühapäeval Kõrvemaal peetud Estoloppeti suusasarja viienda etapi võitis Timo Simonlatser, kes läbis 40 km vabatehnikas ajaga 1:49.09.
Võitjale kaotas kolm sekundit Peeter Kirss ja 14 sekundit Siim Sellis. Poolel võistlusmaal oli ees 13-liikmeline juhtgrupp, kelle hulgas oli ka tänavuse Estoloppeti kaks esimest etappi võitnud Andres Kollo. Ent just tema pudeneski esimesena liidrite seast ning sai alles 13. koha. Ka kunagine Eesti murdmaasuusakoondise liige Kaspar Kokk ei pidanud päris lõpus enam liidritega sammu ja lõpetas kaheksandana, otse tema ees Eesti laskesuusakoondisse kuulunud Priit Viks.
Naiste arvestuses oli parim Heidi Raju, kes läbis distantsi ajaga 1:58.59, mis andis talle üldjärjestuses 34. koha. Kokku registreerus pikale maratonile esialgsetel andmetel 890 ja lühikesele 343 suusatajat.
Vaadake pika distantsi kõiki tulemusi siit.
20 kilomeetrisel rajal oli kiireim Tair Tooming 1:03.12. M15 klassi parim Rain Noormann lõpetas üldjärjestuses neljandal kohal ning tema ajaks fikseeriti 1:05.20. N15 klassi arvestuses võidutses Merili Sirvel, kelle tulemus 1:11.57 andis talle kokku 17. koha.
Vaadake 20 km tulemusi siit.
Timo Simonlatserile tõi enda sõnul võidu tugev tahtejõud. “Esimesel ringil olid peas sünged mõtted. Oli tunne, et tuleb teisel ringil vaikselt õiges kohas metsavahel ära keerata ja autosse minna, sest täna ei tule mitte midagi välja. Suusk oli jube kinni ja sõitsin algul umbes 40. koha piirimail. Õnneks teisel ringil läks asi paremaks, sest kogu mass oli rajalt üle käinud ja suusad hakkasid ka tööle. Mõtted läksid helgemaks ja tahtsin ikka lõpuni sõita,“ jäi Simonlatser võitu kommenteerides tagasihoidlikuks.
Estoloppeti sarja kuues ja ühtlasi viimane etapp toimub 9. märtsil, kui sõidetakse 41. Haanja Maraton.