Tippude transportimiseks Londoni maratonile kulub 150 000 naela

Londoni maratoni direktor Dave Bedford teatas, et vaatamata tuhapilve põhjustatud lendude ärajäämisele, võistlevad pühapäeval toimuval jõuproovil kõik tippjooksjad. “Me ootame kõiki siia,” ütles Bedford pressikonverentsil. “On olnud väga keeruline nädal, aga selline meie töö on.”

Bedfordi sõnul kulutasid korraldajad 150 000 naela jooksjate reisikuludele. Seejuures läks 110 000 naela eralennukile, mis tõi tippjooksjad Keeniast ja Eritreast Hispaaniasse. Tema sõnul oli Hispaania hea paik, kuhu jooksjad kokku koguda.

Praeguse seisuga tundub, et jooksjad saavad Hispaaniast Londonisse reisida erilennukiga, kuid kui lennuliiklus poleks võimalik olnud, oleks tippmehed bussiga ikkagi kohale sõidutatud. Maratoni peafavoriitideks on tiitlikaitsja ja olümpiavõitja Samuel Wanjiru (pildil) ning maailmameister Abel Kirui Keeniast. Wanjiru nimele kuulub ka rajarekord 2:05.10. Suurte lootustega läheb starti ka Eritrea esimene olümpiamedalist Zersenay Tadese, kes viis Birminghamis poolmaratoni maailmarekordi 58.23 peale.

Tadese puhul on spekuleeritud, et ta võib ohustada Haile Gebrselassie nimel olevat maailmarekordit 2:03.59, kuid eritrealasel võib kogemusest puudu jääda, sest ta pole veel ühtegi maratoni lõpetanud. Mullusel Londoni maratonil oli ta sunnitud 35 kilomeetri järel katkestama.

ERR SPORT