Tokio maratoni võitis esimest korda jaapanlane

Täna 7 soojakraadiga toimunud Tokio maratoni võitis ajaga 2:12.19 jaapanlane Masakazu Fujiwara (pildil). Tegemist on esimese korraga maratoni ajaloos, mil meeste arvestuses parimaks osutunud jaapanlane. “Kuna oli külm ilm, teadsin, et kiiret aega ma välja joosta ei suuda, seetõttu keskendusin maratoni võidule,” rääkis Fujiwara, kes tegi oma debüüdi 2003. aastal Biwa järve maratonil, kus sai ajaks 2:08.12.

Üle 40-liikmeline peagrupp läbis esimesed 5 km ajaga 15.11, kuid edasi maratoni keskosas tempo langes. 15 kuni 30 kilomeetrini olid 5 km vaheajad napilt alla 16 minuti. Pool distantsi ehk 21,1 km saadi ajaks 1:05.13. 27. kilomeetril jäi juhtgruppi veel 24 meest. Kilomeeter hiljem üritas Akinori Shibutani eest ära minna, kuid ta püüti jälitajate poolt kinni. Olulisemad sündmused hakkasid arenema 31,5. kilomeetril, kus keenlane Salim Kipsang proovis koos Atsushi Satoga peagrupiga vahet sisse teha. Samal ajal kippus marokolane Rachid Kisri maha jääma ja grupp pudenes kaheksa liikmeliseks. Fujiwara sööstis eest ära 33. kilomeetril ning sai Kipsangi ja Sato ees paraja vahe. 41. kliomeetriks oli tema edu konkurentide eest ligi 30 meetrit. Masakazu Fujiwara finišeeris esimesena ajaga 2:12,19. Teisele kohale jooksis end Arata Fujiwara 2:12.34-ga, edestades vaid sekundiga kolmandaks tulnud Atsushi Satot.

Naiste arvestuses võitis Tokio maratoni venelanna Alevtina Bikitimirova (pildil) ajaga 2:34.39. Üheksaliikmeline juhtgrupp läbis esimesed 5 km ajaga 17.34, 10 km ajaga 34.56 ja 15 km ajaga 52.04. Bikitimirova jooksis eest ära ja suurendas vahet kuni 35. kilomeetrini. Kuigi ta võttis seejärel tempot aeglasemaks, piisas edumaa turvaliseks, et maraton võita. “Mulle meeldib meeste keskel joosta. Kui ma jookseksin naiste keskel, tunneksin end rivaalidest ümbritsetuna. Tahan tänada mehi, kes koos minuga jooksid,” ütles Bikitimirova pärast maratoni. Teise koha sai etiooplanna Robe Gute ajaga 2:36.29 ja kolmanda koha rumeenlanna Nuta Olaru 2:36.42-ga.