Tokio maratoni võitis keenlane Michael Kipyego, Gebrselassie neljas

Keenlane Michael Kipyego võitis tänu hästi joostud viimasele neljale kilomeetrile 26. veebruaril +7,5 kraadise ilmaga toimunud Tokio maratoni ajaga 2:07.37. Tulemus on siiski 14 sekundi jagu kehvem 2008. aastast šveitslasele Viktor Röthlinile kuuluvast rajarekordist. Etioopia jooksukuulsus Haile Gebrselassie pidi seljavalu tõttu esimesena poodiumilt välja jääma. “30 kilomeetril ma ei mõelnud üldse võidule. Kui nägin Haile Gebrselassie´t selja tagant lähenemas, taipasin, et mul on võimalus. 25 kilomeetril tundus mulle tempo liiga kiire ja lasin eesjooksjatel minna. 6 kilomeetrit enne lõppu käis peast läbi, et olen võimeline nad kinni püüdma,” rääkis Kipyego pärast maratoni. Tema järel sai teise koha end 25 kilomeetril grupist lahti rebinud jaapanlane Arata Fujiwara isikliku rekordiga 2:07.48. Mehel on suured šansid pääseda Jaapani koondises Londoni olümpiale. Kolmandana finišeeris jaapanlasele kaks sekundit kaotanud Stephen Kiprotich ajaga 2:07.50.
,
Etiooplane Haile Gebrselassie näitas enamuse aja distantsist head minekut ja võttis 36 kilomeetril sisse liidripositsiooni, kuid seejärel tempo rauges. Kipyego püüdis etiooplase kinni 38 kilomeetril, Stephen Kiprotich 40 kilomeetril ja Fujiwara 41 kilomeetril. “Viimasel laskumisel hakkas mul tunda andma selg, mis vaevas mind juba hommikust saadik. Väsimust mul ei olnud ja tundsin end värskena,” ütles Gebrselassie, kes sai ajaga 2:08.17 neljanda koha. Kohe tema järel lõpetas šveitslane Viktor Röthlin 2:08.32-ga.
,
Naistest võitis maratoni rajarekordiga 2:25.28 etiooplanna Atsede Habtamu. “Plaanisin algul kuni 30 kilomeetrini teiste taha hoida ja seejärel minna juhtima,” lausus Habtamu, kel õnnestus liidrikohale tõusta alles 40 kilomeetril. Talle järgnes kaasmaalanna Yeshi Esayias isikliku rekordiga 2:26.00. Kolmanda koha sai keenlanna Helena Kiprop 2:26.02-ga. Naistest osutus parimaks eurooplaseks venelanna Tatjana Arhipova 2:26.46-ga.