Tondiraba sisemaratoni võitis 50-aastane leedulane

Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: SK Stamina
Meeste esikolmik autasustamisel. Vasakult Cris Poll, Rolandas Silius ja Antanas Zukauskas. Foto: SK Stamina

Tondiraba Jäähallis täna spordiklubi Stamina eestvedamisel toimunud 5.Tondiraba sisemaratoni võitis 50-aastane leedulane Rolandas Silius, parima eestlasena sai Cris Poll spordiklubist ProRunner teise koha.

Klassikaline maraton 42,195 km joosti Tondiraba Jäähalli siseovaalil, millel pikkust 252,66 m ehk kokku läbisid jooksjad 167 ringi. 50-aastane leedulane Rolandas Silius võitis maratoni ajaga 2:52.20. Parima eestlasena sai Cris Poll spordiklubist ProRunner 2. koha tulemusega 2:55.24. Kolmas koht läks samuti Leedusse. Selle võttis Antanas Zukauskas 2:58.31-ga.

Cris Poll jooksis nii väikesel ringil maratoni esimest korda, Soomes ultrajooksudel on ringi pikkuseks 390 meetrit olnud. “Mulle sobib väikese ringi peal joosta, ma ei pelga seda, kuigi osalemine tuli suhteliselt eksprompt, kuna üks tuttav ultrajooksja kukkus palavikku tõttu ära. Maraton oli minu jaoks plaaniväline. Kasutasin sees jooksmiseks häid tingimusi, sest väljas joosta on praegu keeruline,” rääkis Poll ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Naiste esikolmik autasustamisel. Vasakult: Katriin Ivanov, Klarika Kuusk ja Esta Prangel. Foto: SK Stamina

Cris Poll seadis eesmärgiks kolme tunni kanti joosta, kuid niiöelda Leedu siseasjadesse sekkumiseks pidi ka natuke pingutama. 50-aastase leedulase võitu ta nii väga üllatuseks ei pidanud. “Ma ei teadnud algul, mis mehega tegemist on. Kaks leedulast jooksid algul nelja ringiga eest ära. Üks andis järgi, sest pani kõik mängu, teine, neist vanem, kontrollis täielikult jooksu. Jooksin ühe ringi tagasi, kuid siis hakkas ta jälle kiiremini jooksma,” ütles Poll.

Ta võttis tänast maratoni eelkõige eelvõistlusena 23. veebruaril Soomes toimuvaks 24-tunni ultrajooksuks. “Kui number küljes, läheb asi natuke lappama ka, sportlase hing on sees. Kuna tegemist oli koduse jooksuga, pidin leedulaste vahele sekkuma, eks see mind utsitas ka natuke tagant,” sõnas Poll, kes homsest keskendub taas treeningutele, esialgu küll taastavalt.

Naistest võitis sisemaratoni Klarika Kuusk (Treeningpartner) ajaga 3:25.38. Teiseks tuli Katriin Ivanov (SK Jooksupartner) 3:36.16-ga ja kolmandaks Esta Prangel 3:41.24-ga.