Sparta jooksja Tõnu Lillelaid sai Praha poolmaratonil 45. koha

praha
Tõnu Lillelaid ja Sander Jürs pärast Praha poolmaratoni. Foto: erakogu

Sparta spordiklubi jooksjad Tõnu Lillelaid ja Sander Jürs startisid täna hommikul Praha poolmaratonil, neist parimana lõpetas Lillelaid 45. kohal ajaga 1:11.28.

Tõnu Lillelaidil jäi Isiklikust rekordist puudu ligi 20 sekundit. “Soovisin joosta ligi kaks minutit kiiremini. Jalad polnud värsked ja ilm minu jaoks liiga soe,” rääkis Lillelaid ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kuigi õhutemperatuur poolmaratoni ajal ei olnud suur, üle +20, kuid Lillelaid tõdes, et pole veel harjunud nii soojas kliimas jooksma.

“Algusest peale kujunes jooks ühtlaseks kannatamiseks, kuna lihased olid kuidagi tundetu ja väsinud. Seepärast ei hakanud ka kiiret aega üritama. Pigem jooksin ühtlaselt. Keegi rajal mööda ei jooksnud, püüdsin vaikselt teisi,” ütles Lillelaid, kes läbis Prahas kilomeetreid 321-3.23-ga. Ta jooksis Sander Jürsiga koos esimesed kolm kilomeetrit, siis jäi Jürs maha.

Sander Jürs sai 57. koha ajaga 1:13.29. “Oleksin rahul olnud minut kiirema tulemusega. Vorm ei ole hetkel selline, et isiklikku rekordit püüda,” sõnas Jürs ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Pärast Tõnust maha jäämist õnneks tempo väga ei langenud. Vahepeal oli ka kergemaid hetki, aga päris ära ei kustunud, kuid kerge ka ei olnud,” lisas Jürs.

Jürsi poolmaratoni isiklik rekord on 1:10.53. Tõnu Lillelaidi tempo Praha poolmaratonil: 5 km 16.48, 10 km 33.38, 15 km 50.48, 20 km 1:07.42. Sander Jürsi tempo samal poolmaratonil: 5 km 16.52, 10 km 34.14, 15 km 51.56, 20 km 1:09.39.

Poolmaratoni võitis meestest etioopialane Tamirat Tola ajaga 59.37, kes suutis ainsana alistada tunni piiri. Teisena lõpetas keenialane Josphat Kimutai Tanui 1:00.38-ja ja kolmandana tema kaasmaalane Geoffrey Yegon 1:00.41. Esikümne sisse mahtus kaheksa Keenia jooksjat.

Eesti naistest jooksis Praha poolmaratonil SK Jooksupartner esindaja Liina Kivi, kelle lõpuajaks tuli 1:31.25. Poolmaratoni esimesed kümme naist olid Keenia päritolu. Distantsi võitis Joyciline Jepkosgei ajaga 1:04.52. Järgnesid Viloah Jepchumba 1:05.22-ga ja Fancy Ghemutai 1:06.58-ga.