Tõnu Lillelaidi kolmas vana-aasta heategevusmaratoni võit järjest

Tõnu Lillelaid. Foto: CEP Eesti
Tõnu Lillelaid. Foto: CEP Eesti

Sparta klubisse kuuluv Tõnu Lillelaid võitis täna Tallinnas Rocca al Mare kooli juurest alanud heategevusmaratoni. See on tema kolmas järjestikune võit sel spordiüritusel. Naistest ei olnud kellegil midagi vastu panna Treeningpartneri esindajale Mari Boikovile.

Lillelaidi võiduaeg täna tuli 2:38.14. Võrdluseks tasub mainida, et mullu võitis ta ajaga 2:38.11 ja 2014. aastal ajaga 2:35.02. Esimesel 8,4 km pikkusel ringil suutis temaga koos püsida Janar Juhkov Treeningpartnerist, kuid tema jooksis ühtlasi ka teatejooksu tiimi esimest vahetust, mida lubas ka teatemaratoni juhend. Esimestel ringidel pidid maratoonarid taluma ka kerget libedust, sest hommikul näitas termomeeter 0 kandis. Viimastel ringidel läks veidi soojemaks ja olukord paranes.

“Jooksin omas tempos ja kuna Kristo Reinsaluga vahe pidevalt suurenes, siis sain kergemalt joosta. Jalad olid head, kuid viimasel kahel ringil tekkisid keed kõhuprobleemid,” sõnas Tõnu Lillelaid ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Jooksumehe vorm on praegu niiöelda detsembrikuine ja siiamaani on ta tegelenud ainult baasettevalmistusega. “Samas ilm oli minu jaoks ideaalne, mistõttu aeg ka täiesti hea,” märkis Lillelaid. Oma kevadiste plaanide kohta ta veel midagi kindlat öelda ei osanud. “Pigem jooksen poolmaratoni kusagil vãlismaal,” arvas Lillelaid.

Tema järel sai täna teise koha Kristo Reinsalu korraldajaklubist Stamina ajaga 2:46.52. “Kuna pühapäeval on nagunii mul pikem ots kavas. Otsustasin startimineku vaid 12 tundi enne. Sportlikke eesmärke ma omale ei seadnud,” ütles Reinsalu. Eelmisel päeval tegi ta liivamäe trenni. Janar Juhkovist möödus Reinsalu teisel 8,4 km pikkusel ringil. Reinsalu pidas oluliseks maratoni heategevuslikku momenti ja leidis, et taolisi üritusi võiks rohkem olla. Janar Juhkovile kolmas koht ajaga 2:54.01-ga.

Mari Boikov vana-aasta heategevusmaratonil. Foto: Riho Lüüs
Mari Boikov vana-aasta heategevusmaratonil. Foto: Riho Lüüs

Naistest osutus täna kiireimaks Treeningpartneris Urmas Randma juhendamisel harjutav Mari Boikov ajaga 3:01.41, mis andis talle üldarvestuses koguni 6. koha. Tänane lõpuaeg on igati hea, arvestades, et alles detsembri esimesel nädalavahetusel jooksis ta Mispo talvemaratonil kolmel päeval iga päev ühe maratoni. Alla 3 tunni jooksmist Boikov omale täna eesmärgiks ei seadnud.

“Olen sellest taastunud, sest ma ei jooksnud seal nii kiiresti. Enesetunne on enam-vähem, kuigi ega ta viimasel ajal ei ole suurem asi olnud. Pole ühtegi kiiremat liigutust teinud. Täna tundus jooksmine sellise tempoga kehale harjumatu, sest pulss lõi “lakke”. Teisest ringist hakkas parem,” rääkis Boikov ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Kiiremaid trenne pole ta veel teinud, läinud teisipäeval jooksis ta 67 kilomeetrit, aga aeglaselt, 6 minutit kilomeetri kohta. Vana-aasta viimasel päeval toimuvast ultrajooksust Viimase Öö Unistus jääb ta ilmselt eemale.

Teisena lõpetas naistest maratoni Boikovi klubikaaslane Klarika Kuusk 3:19.50-ga. Kolmas koht läks Venemaale Tatjana Sviridovale ajaga 3:26.04.

8,4 km pikkuse heategevusjooksu võitis meestest Tauri Tinast ajaga 30.45. Järgnesid Jannes Mäeots (SK Prorunner) 31.20-ga ja Aleksander Kuleshov Spartast 31.31-ga. Ta möödus pikalt 3. kohal püsinud Jooksuportaali uudiste toimetajast, M40 vanuseklassi kuuluvast Ahto Jaksonist 200 meetrit enne lõppu.

Parima naisena jõudis finišisse ajaga 35.29 Kirti Rebane, kes harjutab Sparta jooksja Olga Andrejeva näpunäidete järgi. Teisena lõpetas Merilin Iital 37.24-ga ja kolmandana Sander Jürsi abikaasa Silja Jürs 37.37-ga. Kokku osales lühemal distantsil 215 jooksjat. Kõikide distantside osavõtumaksust läheb 5 eurot heategevuseks.

Vana-aasta heategevusmaratoni tulemused

8,44 km heategevusjooksu tulemused