Toomas Tarm kiitis naisjooksja Laura Suure arengut

Kergejõustikuliidu kestvusjooksu alarühma juht Toomas Tarm tõstis möödunud nädalavahetusel Tartus toimunud Eesti kergejõustiku meistrivõistlustelt Eesti kesk- ja pikamaajooksu poolelt lisaks Eesti 1500 m siserekordi püstitamisele esile Laura Suure alla 10 minuti tulemuse naiste 3000 m jooksus. Siinkohal toob Jooksuportaal ära Toomas Tarmi hinnangu:

“Tiidrek Nurme poolt Eesti siserekordi parandust 1500 m jooksus ei saa eelneva põhjal suureks üllatuseks pidada, aga iga Eesti rekord jooksualal on siiski piisava tähtsusega saavutus. Teeb rõõmu, et meil on juures üks arvestatav naisjooksja. Alles aasta Harry Lembergi (pildil vasakul) käe all harjutanud Laura Suur näitas korralikku arengut ning alistas Eesti naisjooksjatele mitteigapäevase 10 minuti piiri 3000 m jooksus. Kuigi rahvusvahelisele tasemele on sealt veel väga pikk maa, oli Laura jooks positiivseks üllatuseks.

Kahjuks sellega suuremad üllatused ning arenguhüpped piirdusid ja mitmed nooremad päris loodetud tulemusi ei näidanud. Meeste 3000 m jooks kujunes tänu loobumistele ja katkestamistele oodatust veidi tagasihoidlikumaks, mistõttu jäi konkurentsi puudumisel täielikult realiseerimata ka ülekaaluka võitja Taivo Püi momendivorm. Taivo oli valmis jooksma vähemalt 10 sekundit kiiremini.

Positiivse poole pealt tooksin veel välja, et Liina Tsernov on tagasi jooksurajal, küll mitte päris endisel tasemel, aga loodetavalt suvehooajal juba valmis rekordeid püstitama. Samuti oli rõõm Sergei Tserepannikovi edukast tagasitulekust jooksurajale ja temaltki võib loota suvel arengu jätkumist. Vjatšeslav Košelevi pronks teeb headmeelt ja samas ka nukraks. Tema vanust ja ettevalmistust arvestades oleks arvanud, et nooremad suudavad ta medalita jätta. Ehk motiveerib tema jooks poole nooremaid kõvemini treenima.

800 m jooksud väga millegagi ei üllatanud, meeste poole peal on seis praegu üldse nukravõitu ja loodetavalt Roman Fosti saab jalahädadest võitu ning valmistuda korralikult suvehooajaks. Märtsis-aprillis on suur hulk jooksjaid harjutamas lõuna pool paremates tingimustes. Loodan eelkõige, et kevadine töö realiseeritakse tulemuseks suvisel hooajal ning eelkõige noored jooksjad osalevad suvel rohkesti staadionivõistlustel ja näitavad tulemustes arengut. Täitmata on osad kohad Eesti koondises Euroopa võistkondlikeks meistrivõistlusteks ja ka see peaks sundima kandidaate maksimaalselt pingutama.

Suve esimese poole ootuseks on Jekaterina Patjuki ja Taivo Püi EM-i normatiivi täitmine, ka mõnel maratonimehel pole see täiesti võimatu. Nende eesmärkide realiseerimisel oleks EM-il väljas arvestatav hulk jooksjaid, sest Tiidrek Nurmel ja Nikolai Vedehhinil on osalemisõigus juba olemas.”

TOOMAS TARM
Eesti Kergejõustikuliidu kestvusjooksu alarühma juht