Toomas Tarm: maratonis EM normi täitjaid liiga palju ei teki

Maratonis Eesti kõigi aegade neljandal kohal asuvat Toomas Tarmi võib ka praegu vahel võistlemas näha. 
Foto: Mallor Malmre/Scanpix
Eesti kergejõustikuliidu kestvusalade alarühma juht Toomas Tarm on veendunud, et tuleval aastal Zürichis toimuva EM normi täitjaid maratonijooksus nii palju ei teki, mis peaks panema alaliidu mõtlema normi tõstmisele.
Praeguseks on kas MMi B-normi või EM-normi täitnud viis jooksjat. Naistest on EMi normi 2:45 ja MMi B-normi 2:43 alistanud Leila (2:37.12), Liina Luik (2:40.46), Evelin Talts (2:41.52). Meestest on maratonis nii EMi normi kui ka MMi B-normi täitnud Ilja Nikolajev (2:17.31). Eesti kergejõustikuliidu juhatuse poolt kehtestatud MMi B-norm meestele on 2:18 ja EM norm 2:20. 5000 meetri jooksu EM-normi 13.40,00 on täitnud Tiidrek Nurme (13.37,65). 
“Uuel hooajal loodan veel 4-5 normi täitmist. Täiesti reaalne on EMile võistlema saada 8-10 jooksjat,” ütles Tarm Jooksuportaalile. Eesti saab EMil välja panna ühele alale staadionidistantsidel kolm ja maratonis kuus jooksjat. “Seda reaalset võimalust, et meil mingil alal tuleks normitäitjaid üle nende numbrite, ma ei näe. Kui seda peaks tõesti juhtuma, siis esimeseks kriteeriumiks on kindlasti hooaja edetabel, maratonis ka 2013. aasta tulemused,” lausus Tarm. Nii saavad kõik normitäitjad EMi pääsme, kui osalejate arv mahub lubatu piiresse. Tarm lubas, et EM normi ei muudeta enam kindlasti enne Zürichi EMi. “Nii naiste kui meeste arvestuses oleme maratonis seadnud eesmärgiks panna välja võistkonnad, mille minimaalne suurus on kolm jooksjat. Näiteks juhul, kui meestest on kaks normitäitjat, siis tekib ilmselt võimalus EMile pääseda ka kolmandal ilma normi täitmata,” selgitas Tarm.
JOOKSUPORTAAL