Torino maratoni võitis üllatuslikult itaallane Ruggero Pertile

Täna vihmas toimunud 24. Torino maratoni võitis ajaga 2:10.58 kodupubliku rõõmuks üllatuslikult 36-aastane itaallane Ruggero Pertile, kes neli kuud tagasi pidi Barcelona EM-il viimastel kilomeetritel krampidega võideldes leppima neljanda kohaga. Ühtlasi sai temast esimene mitte-aafriklasest Torino maratoni võitja.
Maratoni algul tekkis neljeliikmeline juhtgrupp, mida vedasid “jänesed” Robert Ndiwa ja John Kiprotich. Peale nende kuulusid sinna veel 20-aastane keenlane Lawrence Kimaiyo ja etiooplane Habteselassie Lemma. Liidrid läbisid 15 km ajaga 45.55 ja pool distantsist ajaga 1:04.24. Pertile sai 21 km vaheajaks 1:04.45 ning kontrollis jooksu, asudes liidreid püüdma pärast 35 kilomeetrit. Kui 37. kilomeetril juhtis veel Kiprotich, siis kilomeeter hiljem oli keenlane nii kustunud, et tast möödusid nii Pertile kui ka Kimaiyo. 39. kilomeetril rebis Pertile Kimaiyost lahti ja jõudis finišisse esimesena. Tema järel sai teise koha keenlane Lawrence Kimaiyo 2:11.46-ga. Kolmandaks jooksis end etiooplane Habteselassie Lemma ajaga 2:12.20.
.
“Tulin siia jooksma isiklikku rekordit, ent ilm ei olnud selleks sobiv. Tegemist oli minu jaoks raske võistlusega algusest peale, sest tempo osutus ebaühtlaseks. Teadsin, et Kimaiyo ja Lemma on tugevad sportlased, kuid tundsin end järjest paremini ja suutsin tempot tõsta,” ütles Ruggero Pertile pärast maratoni. Tema plaanidesse kuulub ka 2012. aasta Londoni olümpia.
Naistest võitis Torino maratoni keenlanna Priscah Jeptoo 2:27.02-ga, mis on Torino maratoni ajaloos teine tulemus. Ta jooksis koos etiooplanna Fate Tolaga kuni 38. kilomeetrini, kus Jeptoo konkurendi selja taha jättis. Tolaga lõpetas teisena ajaga 2:28.22. Kolmanda koha sai keenlanna Florence Chepsot 2:32.39-ga.