Olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi pääses dopingukahtlusest

KRISTINA ŠMIGUN-VÄHI. Foto: Scanpix
Kristina Šmigun-Vähi Foto: Scanpix

Rahvusvaheline Olümpiakomitee teatas täna, et kõik 2006. aasta Torino olümpiamängudel võetud dopinguproovid osutusid järeltestimisel puhtaks. Sellega tunnistati lõplikult puhtaks ka kahekordse olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi proovid.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa: „Sportlase jaoks ei ole rängemat kahtlustust kui see, millega meie Kristina on pidanud neli aastat elama. Jõudsime kõik koos ära oodata päeva, mil tema nimi sai ametlikult puhtaks. Usun, et Kristinal oli palju tuge Eesti rahvast, kes ka raskel ajal oma olümpiavõitjat ei jätnud, vaid toetas ja uskus. See näitab meie väikese rahva tugevust.”

Kristina Šmigun-Vähi võitis 2006. aastal Torino olümpiamängudel kuldmedali 10 km klassikatehnikasõidus ja suusavahetusega sõidus. Dopinguskandaal algas alles mitu aastat hiljem, 2014. aasta veebruaris. Šmigun-Vähi sõnul sai ta teate, et Torino olümpiamängude ajal 12.-16. veebruaril võetud dopinguproovide uuel kontrollimisel A-proovist ei ole leitud keelatud aineid, kuid väidetavalt leidub selles molekule, mille kaudu on tuletatud kahtlustus keelatud aine kasutamisest.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee teade