Tõrva-Valga maanteejooksu võitis Kristo Reinsalu

Tõrva-Valga maanteejooksu start. FOTO: REIN LEPPIK

23. augustil toimunud 30 kilomeetri pikkuse Tõrva-Valga maanteejooksu, mis on ühtlasi Kalev Urbaniku mälestusjooks, võitis Stamina Arcotransport tiimi esindaja Kristo Reinsalu ajaga 1:51.06. Täpselt kuue minutiga kaotas talle teisena lõpetanud Sander Hannus. Kolmanda koha sai Urmas Rohtla 2:05.21-ga.

“Plaan oli joosta 25 versta 3.40-ga ja siis lisada gaasi. Võtsin Hummuli
tõusud nii särtsakalt kui sain. Peale Hummulit hakkasid jalad taipama, et tõusude uljam ületamine
vastutuules oli röövinud üksjagu energiat. Päris otse vastu ei
puhunudki, aga lagedatel kohtadel lõhkus küljelt,” kirjutas Kristo Reinsalu oma blogis. Kuigi peale Hummulit rada pisut langeb, siis ootas ees veel paar tõusu. Reinsalule tundus, et ta hakkab kiiruses
pisut järgi andma. “Kui oleks olnud mõni kamraad, siis oleks suutnud ehk
paremini hoida kruiisi tempot. Üksinda kipub mingi hetk tunnetus kaduma,” märkis jooksumees.

Kuna vahepeal andis tal ka achilka tunda, otsustas Reinsalu joosta
lõpuni ainult paremal teepervel. Kuni 20 kilomeetrini mõtles ta
kas panna veel juurde ning kas ja millal hakkab kiire algus tunda andma.
“20-ndast kuni 25-ndani mõtlesin sellest, et hoida senist rütmi.
25-ndast alates püüdsin mõtlemise sootuks välja lülitada. Plaan oli iga
kilomeetriga tõsta tempot,” meenutas Reinsalu.
Viimaseid kilomeetreid läbides ei olnud tal täpselt aimu, mis tempoga
liigub. Alles Valga staadionile sisenedes sai ta aru, et 1:50 jääb
alistamata. “Viimase 200 meetrit jooksin samas 39 sekundiga, mis näitas, et jalgades
oli veel särtsu küll. Kokkuvõttes olen ka
1:51-ga rahul. Mõistsin, et üksinda pole seda rada lihtne joosta,” võttis Reinsalu jooksu kokku.
Naistest osutus kiireimaks Evelin Kurg ajaga 2:25.49. Teisena lõpetas Galina Bernat 2:29.30-ga ja kolmandana Piert Tikva, kes jäi Bernatile alla vaid ühe sekundiga.