Tõrvas selguvad Eesti meistrid takistustega maastikujooksus

Foto: Spordiklubi Meie Liigume
Foto: Spordiklubi Meie Liigume

Homme, 10. juunil toimub Mulgimaal II Tõrva Ekstreemjooks, mis on ühtlasi esimest korda toimuva Eesti Ekstreemjooksu karikasarja teiseks osavõistluseks. Võistluse käigus selguvad esmakordselt Eesti meistrid takistustega maastikujooksus (OCR).

8 km pikkuse põhijooksu näol tegemist klassikalise maastikujooksuga, mida ilmestavad mitmed looduslikud ja tehislikud takistused. 3 km pikkune lühijooks on mõeldud kuni 2004. aastal sündinud noortele.

Ekstreemjooksu korraldamisel arvestatakse Tõrva piirkonna maastikulist eripära ehk jooksurada kulgeb läbi veekogude, üle mägede ja orgude, sekka metsa ja võsa. Võistluse käigus tuleb ronida, joosta, hüpata ja joosta ning ületada erinevaid looduslikke ja tehislikke takistusi. Võistlusrajale jääb ka Vanamõisa järve hüppetorn, kust võib aga ei pea alla hüppama.

Võistluse peakorraldaja Siim Ausmees selgitas, et Tõrva Ekstreemjooksule on oodatud eri vanuses jooksusõbrad, kes tahavad kogeda senisest teistmoodi kulgevat maastikujooksu. “Tänavuse Tõrva Ekstreemjooksu rada jääb üldjoontes samaks 2016. aasta võistlusega, kuid juurde tuleb erinevaid takistusi ning võistluse atraktiivsuse tõstmiseks on plaanis ka eraldi publikukatse gümnaasiumi staadionil,” ütles Ausmees.

Eelregistreerimine võistlusele on küll lõppenud, kuid kohapeal saab ennast ja oma kaaslasi kirja panna kuni 30 minutit enne starti. Osavõtutasu sisaldab muuhulgas erikujundusega osalejamedalit, võistluse meenet ja kiibiga ajavõtmist. Finišis ootab kõiki lõpetajaid taastumisala erinevate jookide ja puuviljadega.

Kõikide osalejate vahel loosib Tartus tegutsev aia- ja metsatehnikamüüja Reginett välja Husqvarna akusae väärtusega 229 eurot. Auhinnatakse kõikide võistlusklasside kolme parimat osalejat ja kolme parimat võistkonda. Võistlusklasside võitjad on ühtlasi Eesti meistrid takistustega maastikujooksus. Lisainfot võistluse kohta leiab https://www.sportos.eu/ee/et/ii-torva-ekstreemjooks/ .

Eesti Ekstreemjooksu karikasari jätkub 15. juulil toimuva Pajusi Mudajooksuga. Sarja viimane etapp, Saku Ekstreemjooks, toimub 5. augustil Harjumaal. Sarja kohta leiab infot aadressil http://multispordiliit.ee/eesti-ekstreemjooksu-karikasari-2017/ .