Traditsiooniline jooks ümber Harku järve naaseb vanale rajale

Ümber Harku järve jooksu start. Foto: Stamina SK
Ümber Harku järve jooksu start. Foto: Stamina SK

DFDS Järvejooksude sarja avaetapp, 47. jooks ümber Harku järve toimub laupäeval, 26.mail. Tallinnas ja Harku vallas kulgev järvering naaseb sel aastal oma vanale rajale, pöörates peale Tiskre oja vahetult Harku järve kaldarajale. Ring ümber Harku järve on 6,4 km ja sobib seega ideaalselt lisaks jooksjatele ka käijatele ja kepikõndijatele. Eelregistreerimise põhjal on osalema oodata üle sadu jooksjaid ja kepikõndijaid, kes kõik saavad finišis pärjatud Harku järve kujulise medaliga.

Start 6,4 km pikkusele järveringile antakse kell 12 Harku rannas ning starti asub ka eelmise aasta võitja Raido Mitt. Kell 11 avavad jooksupäeva Harku järve rannas Lastejooksud, kus kuni 12.aastased jooksusõbrad osalevad 250 m distantsil. Lapsed saavad end kirja panna alates kell 10.00 ja osalemine lastele on tasuta. Sparta Spordiklubi fitnessitreenerid teevad enne järveringile minekut jooksusõpradele meeleoluka soojenduse. Eesmärgiks valmistada võistlejad ette ees ootavateks katsumusteks ning anda neile rajale kaasa hea tuju ning mõnus meeleolu.

Stamina Spordiklubi poolt korraldatav DFDS Järvejooksude toimub 2018. aastal juba 17. korda ning sarja kuulub neli erinevate pikkuste ja emotsioonidega jooksu. Lisaks sarja lühimale, 6,4 km pikkusele ringile ümber Harku järve kuuluvad järvejooksude sarja laupäeval, 7. juulil toimuv 37. jooks ümber Pühajärve, kus 10,7 km pikkune ring Otepää kuppelmaastikul pakub lisaks jooksurõõmule ka silmale kauneid vaateid.

Sarja pikim, 16,9 km pikkune 5.Suvejooks ümber Saadjärve toimub pühapäeval, 5. augustil. DFDS Järvejooksude sarja lõpetab 25. augustil traditsiooniline, juba 46. jooks ümber Ülemiste järve. 13,8 km ring pakub unikaalse võimaluse joosta ümber Tallinna joogivee reservuaari ja tutvuda veepuhastusjaamaga. DFDS Järvejooksude stardid on kell 12 ja igal jooksul toimuvad kell 11 Lastejooksud. Kõigile järveringidele on oodatud ka kepikõndijad, igal jooksul lõpetajale medal.

Seoses 47. jooksuga ümber Harku järve on laupäeval, 26.mail ajavahemikus 12 -13 ajutiselt häiritud liiklus Harku vallas Järvekalda ja Hobuseraua teel. Eelregistreerimine 47. jooksule ümber Harku järve ja kogu DFDS Järvejooksude sarjale kestab neljapäeva, 24. mai hilisõhtuni. Registreerimine www.stamina.ee/jarvejooks

Viimased uudised