Traumaga kimpus olnud Nadal alistus veerandfinaalis Ferrerile

-REUTERS/SCANPIX

Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel sündis kolmapäeval veerandfinaalis väike üllatus, kui maailma esireket Rafael Nadal pidi kaotuse vastu võtma kaasmaalaselt David Ferrerilt (ATP 7.) numbritega 4:6, 2:6, 3:6.

Jalavigastusega hädas olnud Nadalil oli probleeme serviga, kui hispaanlane lõi vaid kaks serviässa ning võttis enda avapallingult punkti 55% juhtudest ning teisel servil vaid 37% pallivahetustest.

Ferrer ei andnud poolvigasele Nadalile 2 tundi ja 33 minutit kestnud kohtumises hetkeksi asu, lüües koguni 44 äralööki, vastase 19-ne vastu.

Ferrer läheb poolfinaalis vastamisi viiendana paigutatud briti Andy Murrayga, kes kolme tunni ja kuue minuti pikkuses maratonmatšis oli 7:5, 6:3, 6(3):7, 6:3 üle senise turniiri üllatusmehest ukrainlasest Alexandr Dolgopolovist.

16 serviässa löönud Dolgopolov tegi kohtumise jooksul koguni 77 sundimata viga, Murray 34 vastu. Briti tennisisti serv polnud esmapilgul küll nii võimas (9 ässa) kui ukrainlasel, kuid Murray võitis enda esimeselt servilt punkti 75% juhtudest ning teiselt servilt koguni 61% juhtudest. Dogopolov sai teise servi õnnestumise korral punkti vaid 35% pallivahetustest.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi kolmas paigutus serblane Novak Djokovic ja teisena asetatud šveitslane Roger Federer.