Treener Vesteinn Hafsteinsson ja Raul Rebane lahkuvad Gerd Kanteri tiimist

Olümpiavõitja ja äsja Londoni mängudel pronksmedali teeninud Gerd Kanter ei jätka enam koostööd treener Vesteinn Hafsteinssoniga, kes asus kettaheitjat juhendama aastal 2000. Samuti lahkub Kanteri tiimist selle juht Raul Rebane.

Kanter teatas lühikeses avalduses, et on otsustanud sportlaseteed jätkata vähemalt 2016. aasta Rio de Janeiro olümpiani. Ta tänas kauaaegseid abimehi ja ütles: “Arvan, et praegu, pärast edukat hooaega, on hea aeg teha muudatusi.” Kanteri sõnul hakkab ta alles pidama läbirääkimisi, seega pole uus treener veel teada.

Kuigi mõlemad pooled mainivad, et lahkuti sõpradena, tuleb Vesteinn Hafsteinssoni jutust siiski välja, et päris ühel meelel nad ei olnud. “Aja jooksul tekivad erinevad arvamused tulevikuteede suhtes ja siis on mõistlik õpilase edu nimel kutsuda esile muudatusi,” märkis Hafsteinsson. Treener jätkab aga endiselt koostööd Märt Israeliga ega kaota sidet Eestiga, mis olevat islandlase sõnul talle tähtis.

Ka Rebane ei too oma avalduses üksikasju esile, kuid mainib, et lahkumine võib praegu tunduda paljudele ebaloogiline. “Loodan, et Gerdi tulevased saavutused tõestavad praeguste sammude õigsust,” usub Rebane.