Treeningpartnerile MyFitness Viimsi jooksul neli esikohta

8 km kiiremad mehed. Vasakult Bert Tippi, Mark Abner ja Aleksander Kulešov.

Tallinna lähedal täna toimunud MyFitness Viimsi jooksuüritusel võitsid klubi Treeningpartner jooksjad kolm esikohta. Poolmaratonil võidutsesid Dmitri Aristov ja Klarika Kuusk, 8 km distantsil Mark Abner ja 2,3 km distantsil Raimond Parts.

23-kraadises soojas finišeeris Viimsi staadionil poolmaratoni esimesena Dmitri Aristov ajaga 1:14.43. Teisena lõpetas Kaup Sasmins 1:15.05-ga. Kolmanda koha sai M40 vanuseklassi parimana Kristo Reinsalu (SK ProRunner) ajaga 1:19.08.

Naistest võitis poolmaratoni esimest korda elus Viimsis olnud Klarika Kuusk tulemusega 1:37.58. Teiseks tuli Jelena Melnikova 1:41.54-ga ja kolmandaks Kitty Kubbo 1:41.58-ga. „Juba stardis arvestasin palava ilmaga ja võtsin selle järgi aeglasema tempo, aga viimastel kilomeetritel läks ikka raskeks. Tundus nagu oleks sooja üle 30 kraadi. Mere ääres lasi keegi justkui fööniga sooja õhku näkku. Viimased kolm kilomeetrit ootasin, millal see finiš tlõpuks uleb. Õnneks asusid joogipunktid iga 2,5 km tagant, et sai vett ja ennast värskendada,“ rääkis Kuusk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta võttis tänast jooksu trenni eest, sest üksinda trennis sellise palavusega tempojooksu ei tee. „Kand hakkas 7-8 kilomeetril häda tegema, pidin jalga hoidma. Prognoosisin küll, et hea kui täna lõpuaeg 1:35-ga ära tuleb, Vändras jooksin maratoni ees sama kiiresti, aga seekord läks teisiti,“ ütles Kuusk. Nüüd mõtleb ta, mida kuni Stockholmi maratonini teeb, kas laseb kannal puhata või osaleb veel kusagil mõnel jooksul. „Stockholmis tuleb tagasihoidlikumalt joosta. Lähen ja naudin rada, ei pesa ju igal pool aja peale välja minema,“ sõnas Kuusk.

Viimsis toimunud 8 km jooksu võitis meestest Mark Abner Treeningpartnerist ajaga 28.09. Teise koha sai Bert Tippi 29.18-ga ja kolmanda koha Aleksander Kulešov (Treeningpartner) 30.24-ga.

Mark Abnerit tänane palavus ei häirinud. “Tempo oli rahulik ja kontrollisin jooksu. Algul jooksime neljakesi ees. Nelja kilomeetri järel tegin konkurentidega vahe sisse. Hoidsin ennast pigem tagasi, et võtta võit minimaalse pingutusega, sest olen viimasel ajal igal nädalavahetusel järjest võistelnud. Peaksin nüüd puhkama,” lausus Abner ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Järgmisel nädalal tahab ta veel joosta Kohilas pikamaajooksusarja teisel etapil 3000 m distantsil ning seejärel mai lõpus Eesti teatejooksude meistrivõistlustel 4×1500 m jooksus.

Naiste kolm kiiremat Viimsis 8 km distantsil olid Katrin Zaitseva ajaga 31.45. Järgnes väsimatu Liliana Torn (Täppsportlased), kes osutus N45 vanuseklassi parimaks, 32.06-ga. Kolmandana lõpetas Katrina Stepanova täpselt 33 minutiga.

2,3 km distansti võitis Raimond Parts Treeningpartnerist ajaga 7.29,8. Napilt, vaid nelja sajandikuga kaotas talle Arno Ott. Kolmanda koha sai Erik Anmann 7.38,7-ga.