Trepijooksu esimesed Eesti meistrid on Rauno Tiits ja Kaisa Kukk

Rauno Tiits ja Kaisa Kukk. Foto: Eesti trepi- ja tõusujooksud

Täna toimus Eesti trepijooksu karikasarja eelviimase etapina Tallinna teletorni trepijooks, mille käigus selgitati esimest korda ametlikult välja trepijooksu Eesti meistrid, kelleks osutusid meestest Rauno Tiits ja naistest Portugali treeninglaagrist taastuv Kaisa Kukk.

Stardinimekirjas olid üles antud Poola teine number Arkadiusz Karbowy ja neljas number Pawel Zakowicz, kellele meie parim Rauno Tiits on varem kaotanud. Täna ei andnud Tiits konkurentidele võimalust ning jooksis 65. korrusele ehk läbis 870 trepiastet ajaga 4.35, mis on uus Eesti rekord. Varasem tippmark 4.46 kuulus 2016. aastast samuti Tiitsi nimele. Läbi aegade kiireim mees Tallinna teletornis on poolakast maailmameister ja tänavuse hooaja edetabeli juht  Pjotr Lobodzinski ajaga 4.10.

„Poolakas Karbowy oli täna pigem favoriit, aga eks kodurada aitas mind. Vorm on ka hea, ei hakka salgama. Ma ei ole kunagi nii heas konditsioonis olnud. Kui võtsin mahu maha, siis tuli ka tulemus. Kõik läks plaanipäraselt,“ rääkis trepijooksu MMiks valmistuv Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Nädala pärast toimuva Eesti trepijooksu karikasarja viimase etapi jookseb ta jälle mahu pealt, kuna see pole enam nii oluline. Mees on endale karikasarja arvestuses esikoha kindlustanud. Mai algul aset leidval trepijooksu MMil tuleb Tiitsil joosta kaks ja pool korda rohkem kui teletornis ehk katta 2000 trepiastet.

Tänasel Teletorni trepijooksul sai teise koha poolakas Akadiusz Karbowy ajaga 4.46. Ta kaotas Rauno Tiitsile 11 sekundiga. Üldarvestuse kolmas koht ja Eesti meistrivõistluste hõbemedal kuulus Rimo Timmile ajaga 5.04. Pronskmedalile tuli Rapla jooksuklubi esindaja Mardo Lundver 5.26-ga, edestades kahe sekundiga üldarvestuse viiendat, poolakat Pawel Zakowiczit.

Naistest võitis trepijooksu Eesti meistritiitli Kaisa Kukk (Treeningpartner) uue rajarekordiga 5.46. Eelmine rekord kuulus poolatarile Lenka Zvadikovale 5.52-ga. Kuke jaoks tähendas see kolmandat eesti meistritiitlit. Varem on ta Eesti meistriks tulnud tavadistantside maratonis, poolmaratonis ja pikas krossis.

„Tegemist on alaga, millega ma spetsiaalselt ei tegele. Läksin teletorni trepijooksule soovist osaleda. Tulemus üllatas mind. Peale Portugali treeninglaagrit ei ole ma veel ajavahega kohanenud ja sain öösel neli tundi magada. Reielihased ei ole pärast laagrist tulekut sugugi head. Mäkkejookse sai küll seal tehtud, aga täna pigem tõmbasin end rohkem kätega üles, sest jalad olid väsinud,“ ütles Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kukk arvas, et tänane jooks tuli rohkem tahtejõu pealt. Tema järgmiseks eesmärgiks on kaasa lüüa 10 km maanteejooksul, aga kus ja millal, seda ei ole veel otsustanud. „Tempo taluvuse trenne ei ole ma teinud. Tahaksin teada, mis seisus ma praegu üldse olen,“ põhjendas Kukk vajadust enda vormi mõnel rahvajooksul testida. Tema järel võitis trepijooksu Eesti meistrivõistluste hõbemedali klubikaaslane Piret Põldsaar ajaga 6.27. Üldarvestuses kolmanda koha sai poolatar Ilona Gradus tulemusega 6.39. Eesti meistrivõistluste pronksile jooksis end Liina Volmerson 7.03-ga.