Trepijooksude karikasarja avaetapi võitis Sander Kaur

1 minutit lugemist
Vasakult: Rauno Tiits, Lauri Ulm. Foto: Erkki Viljarand

Vasakult: Rauno Tiits, Sander Kaur, Lauri Ulm. Foto: Erkki Viljarand

Eile õhtul tehti Tallinnas ministeeriumide ühishoones algust Eesti trepijooksude karikasarjaga, mille avaetapil osutus kiireimaks päästja Sander Kaur.

Sander Kaur osales ministeeriumide trepijooksul esimest korda ja jooksis 14. korrusele 49 sekundiga. “Avastart oli edukas. Eks selle nimel ole vaeva ka nähtud ja järjepidevalt trenni tehtud. Midagi kergelt kindlasti ei tulnud, trepp oli üsna järsk ja konkurendid tasemel,” ütles Kaur ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Harjutanud on ta enamasti teletorni treppidel ja suvel Viimsis Põhjakonna trepil.

Kahe sekundiga pidi Sander Kaurile alla jääma mullune karikasarja võitja Rauno Tiits (Täppsportlased). “Sander Kaurile seekord ikka veel vastu ei saanud. Aeg tuli siiski ühe sekundi võrra parem kui eelmisel aastal. Napp kaotus annab hooaja edenedes lootust ka sprintides Kaurile konkurentsi pakkuda,” arvas Tiits. Tema järel sai kolmanda koha klubikaaslane Lauri Ulm 53 sekundiga.

Naistest võitis trepijooksu Merlyn Valma (treeningpartner) ajaga 1.10. Kahe sekundiga kaotas talle õde Mari-Liis Valma. Kolmanda koha sai Kaili Laanmets 1.19-ga.

Eesti trepijookdude karikasari jätkub 13. jaanuaril Olümpia hotellis, kus on kavas topeltsprint. Kokku karikasarjas sel hooaja 9 võistlust. Sarja lõpetab esmakordselt karikasarja arvestuses oleva Eesti Energia trepijooks 6. aprillil.