Trepisprindi avavõistluse võitsid Rauno Tiits ja Kaili Laanemets

Trepijooksude eellmine korraldaja Valdo Jahilo õnnitlemas kolme kiiremat meest. Foto: Erkki Viljarand
Trepijooksude eelmine korraldaja Valdo Jahilo õnnitlemas uut korraldajat ja võitjat Rauno Tiitsu. Foto: Erkki Viljarand

Eile õhtul juhatati sisse trepijooksude talvine võistlushooaeg Tallinnas ministeeriumide ühishoones, kus peeti trepisprindi karikasarja avavõistlus, mille võitis üks korraldajatest Rauno Tiits. Naiste kiireimaks osutus Kaili Laanemets.

Igal osalejal oli võimalus 14. korrusele joosta kaks korda. Kahest jooksust parim aeg läks arvesse. Start anti esimeselt korruselt fuajeest elavas järjekorras ükshaaval väikese ajaintervalli tagant. Võrdsete tulemuste korral loeti paremaks see võistleja, kellel õnnestus esimene jooks kiiremini läbida. Kui nii esimene kui teine jooks on kahel või enamal võistlejal samas järjekorras ühe ajaga, läheb koht reeglite järgi jagamisele.

Sprindi 1. etapi võitis meestest Rauno Tiits. Ta jooksis mõlemal korral 14. korrusele 53 sekundiga. „Esimesel korral proovisin esimese poole joosta ja teisel korral teise poole, aga tuli täpselt sama,“ ütles Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta kiitis ministeeriumide ühishoone treppe, kuna need on paraja laiusega ja sobivad väga hästi trepijooksuks. „Hoone on ideaalne koht trepijooksude läbiviimiseks. Kõik vajalikud taustaruumid on olemas ja suure ekraani kasutamise võimalus samuti, kust saab jälgida tulemusi,“ märkis Tiits. Ka käsipuu treppidel asub paremal pool, mis võistleja seisukohast väga hea. „Tavaliselt haaran distantsi esimesel poolel ühe käega käsipuust kinni ja teisel poolel kahe käega. See annab palju juurde, ei väsita nii palju jalgu ära,“ kommenteeris Tiits.

Teine ja kolmas koht ei jäänud Rauno Tiitsist palju maha. Teise koha sai Lauri Tanner, kes jooksis 14. korrusele kaks korda 56 sekundiga. Kolmandale kohale tuli Rando Riks. Tema läbis esimesel korral distantsi 56 sekundiga, kuid teisel korral 59 sekundiga. Kiireimaks naiseks osutus Kaili Laanemets, kes suutis kaks korda üles joosta ajaga 1.26. Järgnesid Riin Erik 1.35-ga ja Kart Radik 1.38-ga.

Kokku osales ministeeriumide ühishoone trepijooksul 46 võistlejat. Sprindi karikasarja teine etapp on kavas 16. detsembril Fahle majas, asukohaga Tartu mnt. 84. Ka seal tuleb võistlejatel mööda treppe joosta 14. korrusele.