Trepisprint 2017 karikavõitjad on Rauno Tiits ja Kaili Laanemets

Kolm kiiremat trepisprinterit. Foto: Eesti trepi- ja tõusujooksud

Täna peeti Trepisprinter 2017 teise osavõistlusena Tallinnas Fahle maja trepijooks, mille võitis meeste tihedas konkurentsis Rauno Tiits. Naistest tuli võitjaks Kaisa Kukk, ent kahe etapi kokkuvõttes osutus karikavõitjaks Kaili Laanemets.

Fahle majas pidid võistlejad jooksma mööda treppi 14. korrusele kaks korda. Arvesse läks neist kiireim tulemus. Meestel läks esikolmiku vahel päris tihedaks. Rauno Tiits küll võitis esimese jooksu 59 sekundiga, kuid kaks järgmist jäid vaid sekundi kaugusele. Nii Lauri Tanner kui Rando Riks jooksid üles ühe minutiga. Määravaks sai teine jooks. Rauno Tiits andis seal kaks sekundit järgi, kuid alles hiljuti enda jaoks trepijooksu avastanud Lauri Tanner suutis oma minutilist tulemust korrata. Rando Riks väsis ja ei suutnud enamat 1.20-st.

“Konkurendid andsid täna kõva lahingu. Läbi õnne suutsin võita. Teisel jooksul tundsin väsimust. Kogu aeg ei saa ikka võistlemisele pühenduda, vaja on valmistuda järgmiseks hooajaks,” ütles Rauno Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Mees on võtnud eesmärgiks startida tuleva aasta mais Taipeis trepijooksu MMil, kus tuleb joosta 101 korrust.

“Ega ma ei uskunud, et täna võit tuleb. Mida lühem distants, seda väiksemad vahed. Sprindis on raskemad mehed tugevamad. Trepp oli täna järsem ja astme vahed pikemad kui sprindi esimesel etapil ministeeriumide majas,” võrdles Tiits.

Kolm kiiremat naist trepisprindis. Foto: Eesti trepi- ja tõusujooksud

Naistest suutis täna Fahle majas kõige kiiremat aega näidata Kaisa Kukk klubist Treeningpartner. Ta jooksis 14. korrusele 1.22-ga. “Läksin lihtsalt nalja pärast proovima. Kahte korda mul ei olnudki mõtet joosta, sest võiduks piisas ühest korrast. Homme pean ka jooksma Treeningpartneri võistkonnas Vana-Aasta heategevusjooksul,” lausus Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kuke sõnul ei ole ta praegu trenni teinud ja on käinud vaid kolm korda spordihallis lahtijookse tegemas.

Naistest sai teise koha Kaili Laanemets ajaga 1.36. Kahe etapi kokkuvõttes kuulus talle Trepisprinter 2017 võit. Kolmandaks tuli Riin Erik ajaga 1.44.

13. jaanuaril algab trepijooksude karikasari Radisson Blu Olümpia hotellis, kus joostakse 26 korrust. Maailmakarika arvestuses annab see jooks 60 punkti.