Merili-Mai Kivimets sai juunioride Euroopa karikaetapil 8. koha

Merili-Mai Kivimets jooksudistantsil. Foto: erakogu
Merili-Mai Kivimets jooksudistantsil. Foto: erakogu

Noor triatleet Merili-Mai Kivimets saavutas juunioride Euroopa karikaetapil Rumeenias Tulceas sprindidistantsil 8. koha ajaga 1:12.31. Tabasalu triatloniklubist pärit 16-aastasele neiule oli see karjääri parimaks tulemuseks rahvusvahelistelt võistlustelt.

Alles esimest hooaega juunioride karikaetappidel osalenud Kivimets suutis Rumeenias teha stabiilse võistluse. Natukene nõrgema ujumise järel tõusis ta rattasõiduga peagi esikümnesse ning suutis kättevõidetud positsiooni hoida ka jooksuetapil. Lõpukilomeetril õnnestus üle mängida ka ohtlikult lähedal jooksnud türklannast konkurent.

“Võistluspäeval puhus tugev tuul ja termomeeter näitas 30 kraadi sooja. Tänu tugevale tuulele kaasnes korraliku terava laine. Mulle lained probleemi ei valmistanud ja ujumisega olen täitsa rahul. Vahetusalast väljusin koos teise koha võistlejaga, aga väike äpardus rattale minekul viis ta eest ära. Pidin pingutama, et talle järgi jõuda, aga rattarada osutus väga tehniliseks, järskude kurvide ja pööretega,” rääkis Kivimets Jooksjale.

Rattarada algas kurvilise tõusuga ja lõppes laskumisega. Nii mõnelegi sai kurviga laskumine komistuskiviks, kuna kurvi välimise serv oli liivane. Sõita tuli viis ringi. “Ka rattasõiduga olen rahul, vaatamata tugevale tuulele, mis pani ratta vahepeal vibrama. Kripeldama jääb väike apsakas rattarajal, kus sõitsime natuke valesti. Kuna asusin ees sõitval võistlejal tagarattas, siis ei õnnestunud nii kiiresti reageerida ja läksin tema vooluga kaasa. Vaatamata sellele, et saime kohe jaole, möödusid meist paar võistlejat. Pidin jälle kõvasti vaeva nägema, et neid kinni püüda,” meenutas Kivimets võistluse käiku.

Rattadistantsi lõpuks asus ta kolmeliikmelises grupis. Jooksuetapi alguses üks võistleja pundist maha. “Jooksuga õnnestus mul mööduda veel kahest võistlejast. Distantsi vältel jooksin koos Türgi neiuga, keda finišisirgel võitsin. Üldiselt olen ka jooksuga rahul. Küll oleks tahtnud natuke parema aja välja joosta. 8. koht Rumeenias oli tõsiasi. Olen väga õnnelik,” lausus Kivimets.

Tänavu alustas ta õpinguid ja treeninguid Audentese spordigümnaasiumis, seega saab ujumistreeningutele rohkem pühenduda. “Ujumine on hetkel minu kõige nõrgem kolmest alast. Jooksu- ja rattatrenni teen ikka edasi oma treeneri – Lembit Pallase juhendamisel. Uuel hooajal saab minu peamine eesmärk olema noorte EM Kreekas ja juuniorite Euroopa karikaetapid,” tutvustas Kivimets oma plaane.

Enne Rumeenia võistlust oli Merili-Mai Kivimetsa parim koht Euroopa karikaetapilt 21., seda mõned nädalad tagasi Riias. Koduvõistlustelt on Merili-Mail tänavusest hooajast ette näidata noorte A-klassis triatloni karikasarja üldvõit ning Eesti meistrivõistluste hõbe.