Triatloni Eesti juunioride meistrid on Merili-Mai Kivimets ja Johannes Sikk

Merili-Mai Kivimets. Foto: erakogu
Merili-Mai Kivimets võitjana Narva triatloni finišis. Foto: erakogu

Triatloni karikasari jätkus eile Narvas, kus sarja neljanda etapi raames võisteldi taas sprindidistantsil. Juunioride klassis tulid Eesti meistriteks Merili-Mai Kivimets ja Johannes Sikk.

Kuigi Ida-Virumaal on läbi aastate rohkesti erineva tasemega triatlonivõistlusi korraldatud, ei ole kodumaine triatloniparemik veel Eesti idapoolseimas linnas võistelda saanud. Tänavuse Narva triatloni eestvedajaks ja peakorraldajaks on Aleksandr Latin – viimase kümnendi Eesti üks paremaid triatleete, kes veel paar hooaeg tagasi püüdis rahvusvahelisel areenil Rio olümpiamängude kvalifikatsioonipunkte. Hetkel on Latin tippspordist taandunud, omandas Tallinna Ülikoolis kõrghariduse ning tegeleb aktiivselt triatlonivõistluste korraldamisega.

Juuniorid ja noored A klass võistlesid sprindidistantsil , kus oodatult parimat minekut näitas Tartus juuniorite Euroopa Meistrivõistlustel eestlastest kõrgeima, 22. koha saavutanud Johannes Sikk. Veest väljus Johannes 4.-ndana (Johan Tamme , Armin Angerjärve ja Kaarel Trepi järel), kuid rattarajal suutis oma üleoleku maksma panna, konkurentidest mööduda ja peale rattasõitu joosta 5km ajaga 17.35. Siku lõpuaeg 57 minutit 38 sekundit oli finišis teisena lõpetanud Johan Tammest 1 minut ja 7 sekundit parem. Johan Tamm krooniti noorte A klassi meistriks.

Neidude konkurentsis käis võistlus meie parima juuniori Anette Halliku ja parima noore Merili-Mai Kivimetsa vahel. Kui Anette edestas Merili-Maid ujumises 29-sekundiga, siis rattarajal suutis Kivimets Halliku kinni püüda ja jooksurajale suunduti koos. Võitja selgus alles lõpusirgel, kui Merili-Mai Kivimets finišeerus ajaga 1:05.23 ja Anette Hallik ajaga 1:05.35.

Noorte B klass võistles distantsil 375m – 10km – 2,5km. Eesti meistriteks krooniti Sander Aavik ja Mari Mai Ruus. Lapsed võistlesid distantsil 150 m – 4 km – 1 km. Eesti meistriteks krooniti 3 vanusekategoorias Gregor Rasva ja Anette Teder, Karl Vilson ja Etriin Etverk, Kalmer Kiiver ja Adele Roop.

Eliitvõistlejate heitluses esikohale suuri üllatusi ei sündinud. Oodatult asusid võistlust dikteerima äsja Euroopa meistrivõistlustel täismeeste seas debüüdi teinud Henry Räppo ja Kevin Vabaorg. Kui jooksuetapi alguseni liikusid mõlemad noormehed veel üheskoos, pani 5 km jooksudistantsil Räppo siiski oma võimu kindlalt maksma. Räppo võiduaeg 55 minutit 49 sekundit oli finišis Vabaorust kahe minuti ja 4 sekundi võrra kiirem. Kolmandaks tulnud Priit Lehismets kaotas Räppole juba enam kui viie minutiga.

Ka naiste arvestuses olid esikolmiku vahed suured. Ujumises ja jooksus kiireimat aega näidanud Katrin Zaitseva edu teisena lõpetanud Paula-Brit Siimari ees oli neli minutit ja 23 sekundit, Siimar edestas omakorda kolmandana lõpetanud Merli Randoja peaaegu nelja minutiga. Zaitseva võiduajaks märgiti üks tund 3 minutit ja 40 sekundit.

Triatlonisuvi jätkub kohe algava Tallinn Ironmaniga. Karikasarja järgmine etapp toimub kahe nädala pärast Kosel. Sarja finaaletapp leiab aset Elvas.

Narva triatloni tulemused