Triin Aljand lõpetas koostöö sloveenist treeneriga ja naasis Eestisse

Meie edukaim ujuja, kahe eelmise Aasta Eesti naissportlaseks tunnistatud Triin Aljand on lõpetanud koostöö Sloveenia treeneri Dmitrij Mancevičiga ning jätkab treeninguid Eestis – Audentese Spordiklubis.

Viimati 2005. aastal igapäevaselt Eestis treeninud Triin Aljand kaalus välismaal jätkamise võimalusi ka eelseisval hooajal, kuid soov koju jääda sai lõpuks võitu. Ühtlasi lõppes ka edukas koostöö Dmitrij Mancevićiga – viimase kolme aasta jooksul võitis Triin Euroopa meistrivõistlustel viis medalit. “Tema baseerub peamiselt Türgis. Mul aga ei olnud soovi sinna kolida ja seal treenima hakata,” ütles Aljand ETV spordisaatele. “Läksime lahku sõpradena. Olen alati oodatud sinna võistlustele ning laagritesse. Kuna ma olen palju reisinud erinevate tiimidega, siis otsustasin, et praegusel hetkel tahan treenida Eestis.”

Audenteses harjutab Triin Aljand kolmandat nädalat. Sama treeninggrupiga liitus ka Martti Aljand. “Teeme koostööd Siiri Põlluveeriga,” lisas Aljand. Põlluveer: “Ma ei pretendeeri nende treenerikohale. Nad lihtsalt harjutavad koos minu grupiga.”

Kevadest kaugemale ulatuvaid plaane Triin Aljand praegu teha ei soovi. Peamiseks põhjuseks on juba terve aasta muret teinud kannavigastus. Just seetõttu on ka praegune hooaja ettevalmistus suurel määral varasemast erinev. “Ma ei ole saanud täisvõimsusel treenida,” sõnas Aljand.