TriSmile Triathloni põhidistantsi võit läks ukrainlasele Maxim Kriatile

Aasta oodatuim triatlonipidu, TriSmile Triathlon, pani 2.augustil Pühajärvel punkti Ferroline 111 põhivõistlusega, kus osalejatel tuli läbida 1 km ujudes, 100 km rattasadulas ning 10 km joostes. Parima tulemusega 3:19:50 jõudis finišisse USA-d esindav ukrainlane Maxim Kriat. Eestlastest oli kiireim kolmandana lõpetanud Harri Sokk.

Pea pooletuhande startinu seas haaras kilomeetrise ujumisdistantsi järel liidriohjad venelane Alexander Khalamanov, kellel oli tihedalt kannul Eesti oma mees Arthur Kooser. Venelane oli seejuures ainukene võistleja, kes võistluse avaala suutis ajaga alla 13 minuti läbida.

Kolmeringilisel, suhteliselt raske rajaprofiiliga rattaringil hakkasid koheselt head tempot tegema eestlased eesotsas Kooseri ning tagant tulevate Harri Soku ja Ivo Suurega. Meie meeste vahele mahtusid veel USA-d esindav ukrainlane Maxim Kriat, taanlane Esben Hovgard ja soomlane Jarmo Rissanen.

Rattadistantsi teine pool hakkaski töötama pigem välisvõistlejate kasuks, kui juhtima asusid Kriat ja Hovgard. Kopenhaageni Ironmaniks valmistuv ETL-i karikasarja liider Harri Sokk oli tõusnud küll kolmandaks, kuid pidi jooksurajale liikuma siiski kaheminutilisest kaotusseisust liiderduole. Pikalt võistlust vedanud Kooser oli langenud seitsmendaks.

Jooksurajal sujus algusest peale kõik Maxim Kriati dikteerimisel ning 10 km ajaga 36:42 jooksnud Kriat kroonitigi tänavuse TriSmile Triathloni põhidistantsi võitjaks. Võiduaeg 3:19:50 oli teisena lõpetanud Hovgardist minuti ja 21 sekundi jagu kiirem. Kolmandana lõpetanud Harri Sokk ületas finišijoone ajaga 3:24:13.

Erinevalt meestest jäi Ferroline 111 esikoht naiste arvestuses Eestisse. Sünnipäevaks endale ilusa kingituse teinud mitmekordne Eesti meister Alma Sarapuu läbis 111 km pikkuse võistlustrassi ajaga 3:58:02, edestades teisena lõpetanud Karmen Reinpõldu ning kolmandaks tulnud venelannat Valentina Kukrust enam kui viie minutiga.

Individuaalvõistlejate kõrvalt panid end põhidistantsil proovile ka 49 võistkonda, kelle hulgast näitasid nobedaimat aega tiim „Jooksuekspert“ koosseisus Alar Lodi, Kert Martma ja Rauno Laumets. Napilt kaotasid neile „K-Kummid Tartu“, kuhu kuulusid Kaidi Kivioja, Raido Saar ja Hans Korman.

Lisaks võitu ihkavatele koosseisudele oli tiimide hulgas rohkesti stardis ka tagasihoidlikuma eesmärgiga võistkondi. Nii oli juba mitmendat aastat Pühajärvel startinud peretiim „Lusikad“ seadnud endale sihiks viie tunni alistamise, mis nende suureks rõõmuks ja rahuloluks ka korda läks.

Pühajärvel päev varem toimunud HansoMK 33.3 sprindidistantsi läbis kiiremini ultramees Rait Ratasepp, kes oli stardis ka tänasel põhivõistlusel. Suusalegend Andrus Veerpalu oli rohkem kui 250 kaasvõistleja hulgas 11.