TriStar 111 Estonia esikohad läksid välismaale

Eelmisel nädalavahetusel Otepää kandis ilusa ilmaga peetud triatlonivõistluse TriStar 111 Estonia võitis teist aastat järjest sakslane Thomas Hellriegel ja naistest väga tugeva rattasõidu teinud austerlane Lisa Hütthaler.

Hellriegel läbis 111km pikkuse distantsi (1 km ujumist, 100 km rattasõitu, 10 km jooksu) 3:13:12ga, mis jäi ta eelmise aasta ajale 20 sekundiga alla. „Plaan oli teha teine rattaring pisut aeglasemalt ja viimane ring kiirelt, et vahet kasvatada, jooksul olin väga väsinud ja Kirill jõudis lähemale, kuid õnneks suutsin siiski võita,“ ütles Hellriegel pärast võistlust toimunud pressikonverentsil.

Teiseks tulnud Kirill Kotšegarov suutis jooksurajal vahet ligi kahe minuti jagu vähendada, kuid võiduks selleks ei piisanud. Ta lõpetas ajaga 3:14.17. Kolmas oli lätlane Rinalds Sluckis ajaga 3:14.42.

„Jooksule minnes oli vahe ligi kolm minutit ja mul polnud erilist võimalust teda kinni püüda. Oleks ma teinud pisut parema ujumise või rattasõidu, võinuks võita, kuid see on ainult võib-olla“ ütles Kotšegarov. Eestlastest oli esikümnes veel Raimo Raudsepp, kes saavutas kuuenda koha (3:21.55).

Naistest tuli Lisa Hütthaleri (3:33.54) järel teiseks taanlanna Maja Stage Nielsen (3:38.48) ja kolmandaks soomlanna Tiina Boman (3:39.12). Parim eestlannana oli Alma Sarapuu neljas.

Tänavune TriStar lõi nii mõnegi rekordi, müües kõik distantsid täielikult välja. Kokku oli üle 1200 osaleja.