Tšerepannikov ja Kukk isikliku rekordiga maratoni Eesti meistrid

Sergei Tšerepannikov Tallinna maratoni rajal. Korraldajate foto
Täna Tallinna kesklinnas toimunud kuuenda SEB Tallinna Maratoni maratonidistantsi võitis keenialane Kiprop Tonui ajaga 2:18.04, kuid Eesti meistriteks tulid Sergei Tšerepannikov ja Kaisa Kukk, kes mõlemad uuendasid isiklikku rekordit. 
Kiprop Tonui järel finišeerus Eesti meistrivõistluste tiitli võitnud ja üldarvestuses teise koha saanud Sergei Tšerepannikov, kes jooksis isikliku rekordi 2:23.48, parandades oma senist tippmarki 14 sekundiga. Ta jooksis esimesed 6 kilomeetrit koos kahe keenialasega. “Algul jooksin nende tuules, sest tuul puhus vastu. Pärast, kui tuul puhus tagant jooksin üksi. Heinar Vaine sai mu kätte. Ta pidi selleks korralikult tööd tegema. Teisel ringis Vaine vedas. Mulle öeldi, et teine keenialane on ees maha jäämas liidrist. Ei tahtnud riskida ja teda püüdma hakata, mulle oli tähtis Eesti meistritiitel, mitte keenialane,” rääkis Tšerepannikov Jooksuportaalile. TOPi juures otsustas ta riskida ja püüdis keenilase kilomeetri pärast kinni. Too finišisse ei jõudnudki ja katkestas. Edasi jäi Heinar Vaine maha. “Olen õnnelik. Unistus täitus. Organism ei streikinud. Kõik klappis, nii füüsiline vorm kui ka vaim oli valmis,” lisas Tšerepannikov. 
Linnajooksusarja arvestuses tõusis ta keenilasest Ibrahim Mukunga ette liidrikohale ja edestab teiseks langenud Mukungat nelja minutiga.  Mukunga lõpetas täna maratoni alles 13. kohal ajaga 2:39.09. Eesti meistrivõistluste hõbeda võitis teist aastat järjest noor jooksja Heinar Vaine, kes tuli ajaga 2:24.09 üldarvestuses kolmandale kohale. Eesti meistrivõistluste pronksmedal kuulus 2:28.29-ga Kaupo Sasminile, kes lõpetas üldarvestuses maratoni neljandana.
Kaisa Kukk Eesti meistrina maratoni finišis. Korraldajate foto
Naistest oli maratoni kiireim eestlanna Kaisa Kukk, kes läbis distantsi isikliku rekordiga 2:52.40 ning võitis ka Eesti meistritiitli.Tema varasem tippmark oli, mille jooksis vähem kui kuu aega tagasi Islandil, kui võitis seal Reykjaviki maratoni. “Isiklik rekord tuli endalegi üllatusena. Kerge ei olnud. 25.-30. kilomeetril jalad enam üldse ei liikunud. Sundisin tahtejõuga end tagant. See oli mu elu raskeim maraton. Teisel ringil mul kiirus kukkus palju, läbisin 4.20 kilomeetreid. Õnneks tuli mul esimene ring kiirem ja mul oli ajas varu. Mõtlesin küll, et Evelin Talts tuleb tagant ja püüab mu kinni, aga ju ta ise ka väsis,” tunnistas Kukk Jooksuportaalile. Võistlusgraafik on tal olnud tihe, sest tänavu võistelnud kokku juba 40 korral. Hõbemedalile tuli Evelin Talts, kes jooksis täna maratoni ajaga 2:55.29.

Oma esimese Eesti meistrivõistluste medali võitis Mari Boikov. Isiklik rekord 2:58.19 ja esimest korda kolme tunni piiri alistamine tagas talle pronksmedali. “Plaan joosta 4.10 km tempos õigustas ennast. Viimase 12 kilomeetriga kaotasin küll 1-2 minutit, kuid enesetunne oli lõpuni hea. Oleks keegi öelnud, et Moonika Pilli tuleb nii jõudsalt lähemale, võinuks aeg veel pisut paremgi olla,” arvas Boikov.

Poolmaratoni võitis Tiidrek Nurme ajaga 1:06.08. Teise koha saavutas lätlane Janis Viskers 1:07.14. Kolmandale kohale jõudis Venemaa esindaja Aleksey Sokolov, kes läbis poolmaratoni ajaga 1:10.10. Naiste arvestuses oli poolmaratoni kiireim lätlanna Ilona Marhele, saavutades ajaga 1:18.35 üldarvestuses kümnenda koha. Eestlastest osutus kiireimaks naiseks Egle-Helene Ervin 1:25.05-ga, olles naiste arvestuses teine. Kolmandana lõpetas Olga Andrejeva, kaotades Ervinile kõigest 2 sekundit, finišeerudes ajaga 1:25.07.
10 kilomeetri distantsi võitis Roman Fosti ajaga 30.11, uuendades oma isiklikku rekordit nelja sekundiga. “Soovisin joosta aega alla poole tunni ja enne viimast kilomeetrit olin õiges graafikus, kuid viimane kilomeeter läks raskeks. Maratoniväsimus on veel jalgades,” rääkis pärast finišit esmakordselt SEB Tallinna Maratonil võidu saavutanud Roman Fosti. Fosti järel tuli teiseks ukrainlane Nyzhnyk Mykola, kes lõpetas ajaga 30.55. Kolmandale kohale jäi eestlane Allar Lamp, kes läbis 10 kilomeetrit ajaga 30.59.
16. korda toimunud SEB Tallinna Maratoni Sügisjooksu naiste arvestuses võttis esikoha Jekaterina Patjuk, joostes 10 kilomeetrit nii tugeva ajaga kui 33.51. Ajaga 34.57 tuli naistest teiseks Venemaa esindaja Natalia Sokolova. Kolmanda koha võttis Liina Luik ajaga 35.16.
Maratoni tulemused
Poolmaratoni tulemused
10 km tulemused
JOOKSUPORTAAL