Marko Albert võitles end triatloni MMil pronksmedalile (lisatud Alberti kommentaar)

Marko Albert. Foto: Raigo Pajula/Postimees

Eesti triatleet Marko Albert võitis täna Taanis triatloni maailmameistrivõistlustel pronksmedali, kusjuures ta hoidis pikalt liidrikohta.

Alberti lõpuaeg 3 km ujumise, 120 km rattasõidu ja 30 km jooksuga kokku tuli 5:22.27. Hõbemedalist, mille võttis šveistlane Ruedi Wild, jäi teda lahutama 14 sekundit. Maailmameistritiitli võitis hispaanlane Pablo Dapena Gonzalez koguajaga 5:19.30.

3 km ujumise järel asus Marko Albert esikohal. Ujumisele kulutas ta aega 36.54. Hispaanlane Gonzalez väljus eestlasest kaks sekundit hiljem veest. 120 km rattasõidu distantsil püsis Albert rohkem kui pool maad liidrikohal, kuid lõpetas etapi kolmandana.

Ta pedaalis distantsi ajaga 2:51.34. Rattaetapi järel tõusis liidriks šveistlane Ruedi Wild, enne Albertit alustas 30 km jooksu veel taanlane Mathias Lyngsø Petersen. Vahepeal viiendaks langenud Marko Albert suutis jooksu poolel maal tõusta uuesti kolmandaks ja läbis 30 km ajaga 1:50.33-ga.

“Kõige rohkem olen siiski rahul sellega, et suutsin ennast maksimaalselt realiseerida. Medal on hea boonus. Medalivõimalust ma ise ikka nägin enne start,” ütles Albert Jooksjale. See, et tal rattadistantsi poolel maal liidrikoht käest läks, triatleedis kripeldust ei tekitanud. “Ma kontrollisin olukorda ka siis, kui Wildi natuke ette lasin. Tegin seda teadlikult. Pigem olin natuke pettunud kaasvõistlejates, kes ei tahtnud tempo tegemise vastutust minuga jagada ja istusid lihtsalt taga,” lisas Albert.

traitleedi sõnul ta ei kahetse, et ei ole rohkem tiitlivõistlustele keskendunud. “Keskendusin pika distantsi puhul Hawaiile ja kõik teised asjad jäid paraku sellega seoses tahaplaanile, aga mul ei ole ühtegi kahetsust tagasi vaadates,” kinnitas Albert. “Tänane võistlus oli mu selle hooaja peamine eesmärk.”