Tugev lõpuspurt tagas Roman Fostile Tartu Olümpiajooksul esikoha

Täna Tartus linnajooksude sarja esimese etapina kasvas olnud Tartu Olümpiajooksu võitis meestest Stamina Arcotransport jooksutiimi liige Roman Fosti 10 kilomeetri maanteejooksu isikliku rekordiga 30.43. Talle kaotas kolme sekundiga klubikaaslane Sergei Tšerepannikov. Kolmas oli seekord Viljar Vallimäe ajaga 31.03. Fosti tegi arved tiimikaaslasega klaariks viimasel 200 meetril, kuigi üritas ka varem konkurenti maha raputada.
“Kuuendal kilomeetril tõstsin tempo (kilomeetri kiiruse – toim.) 2.55 peale. Kuna teadsin, et Sergo on ohtlik, ei tahtnud asja lõpu peale jätta,” rääkis Roman Fosti Jooksuportaalile. Tšerepannikov jäi algul küll maha, kuid tuli uuesti Fostile järgi. 7. kilomeetril kiirendas Fosti uuesti ning nüüd ei suutnud selle tempoga enam kaasa minna Viljar Vallimäe. Keskmaa jooksudest säilinud tugeva lõpuspurdiga suutis Fosti Tšerepannikovist viimasel paarisajal meetril parem olla ja linnajooksude sarja esimene etapp ära võita. Teisel kilomeetril asunud Silberauto vahefinišisse jõudis kõige kiiremini Hasso Paap, kes lõpetas jooksu lõppkokkuvõttes kaheksandana.
Naistest võitis tänase jooksu ülivõimsa ajaga 34.59 Leila Luik (TÜASK), mis andis talle üldarvestuses kõrge 20. koha. Teisena lõpetas tema õde Lily Luik 37.10-ga. Lilyst jäi 7 sekundiga maha kolmanda koha saanud Olga Andrejeva (Stamina Arcotransport jooksutiim).

Lisaks individuaalarvestusele peeti Tartu Olümpiajooksul võistkondade arvestust. Kõige kiiremaks võistkonnaks kuulutati Stamina Arcotransport I, mille koosseisus jooksid Roman Fosti, Sergei Tšerepannikov, Priit Lehismets ja Kristo Reinsalu. Neljaliikmeliste võistkondade arvestuses jooksid teise koha vääriliselt FB Jooksmine I liikmed, kelleks olid Viljar Vallimäe, Mikk Laur, Christjan Lään ja Ahto Jakson. Kolmanda koha jooksid välja Stamina Arcotransport II jooksjad, kelle hulgas Jaanus Kallaste, Tarmo Reitsnik, Mark Mendel ja Alar Savastver.

Tartu Olümpiajooksule andis stardi Tartu viimane olümpiamedalist Aleksander Tammert. Autasustamisel loosis Tammert välja peaauhinna reisi Ahvenamaale, mille võitis TÜ/ASK Fitnessklubi võistkond.