Türgis sadanud lumi pikendas Lambi ja Nurme Keeniasse jõudmist

Klubikaaslased allar Lamp ja Tiidrek Nurme aasta tagasi Tallinnas Eesti talvistel meistrivõistlustel. Foto: Ahto Jakson
Klubikaaslased Allar Lamp ja Tiidrek Nurme aasta tagasi Tallinnas Eesti talvistel meistrivõistlustel. Foto: Ahto Jakson

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubisse kuuluvad Allar Lamp ja Tiidrek Nurme jõudsid Türgis ootamatult maha sadanud lume tõttu Keeniasse Nyahururusse treeninglaagrisse alles täna ehk kolm päeva ettenähtust hiljem.

Mehed pidid Tallinna lennujaamast lennukiga lendama Istanbuli juba kolm päeva tagasi, kuid Türgis maha sadanud lumi tekitas sealses lennujaamas kaose. Nii pidid Lamp ja Nurme elama need mõned päevad Tallinna lennujaama lähedal hotellis. “Trenni tegime Tallinna spordihallis ning hotelli jõusaalis. “Jõusaalis oli ka jooksulint, mis kahjuks Eesti jooksumeeste pingele vastu ei pidanud. Jooksulint läks katki, aga probleemi sellest ei tulnud,” vahendas Allar Lamp vahejuhtumit Jooksuportaalile.

Kui reisiga üllatusi ei teki, peaks Lamp tagasi Eestisse jõudma 18. veebruaril, et osaleda Tallinnas 27.-28. veebruaril Eesti talvistel meistrivõistlustel. Mees seadnud endale sihiks võita nii 1500 m kui ka 3000 m distantsi. Tiidrek Nurme läheb Keeniast otse Hispaaniasse Sevillasse, et joosta seal 21. veebruaril maratoni eesmärgiga alistada Rio olümpiamängude norm, mis IAAFi otsusega langetati 2:17-lt 2:19-le.

JOOKSUPORTAAL