Tuuli Tomingas ja Regina Oja pääsesid Anterselva MK-etapil jälitussõitu

Tuuli Tomingas. Foto: Jarek Jõepera

Kolm Eesti laskesuusatajat startisid täna Itaalias Anterselvas maailmakarikasarja kuuendal etapil naiste 7,5 km sprindidistantsil, neist jõudsid laupäevasesse jälitussõitu Tuuli Tomingas ja Regina Oja.

Lamadestiirus ühe möödalasu tõttu trahviringi suustanud Tomingas pääses rajale tagasi alles 40. kohal, kaotades liidrile 41,2 sekundiga. Kiirem oli eestlannadest lamadestiirus Johanna Talihärm, kes laskis kõik märgid alla ja lahkus tiirust 31. kohal (+34,7). Regina Oja tegi sesimeses tiirus samuti täpset laskmist, olles 35. kohal (+37,6).

Püstitiiru kindel laskmine kergitas Tuuli Tominga 25. kohale (+52,9). Ühe möödalasu teinud Regina Oja lahkus tiirust 49. kohal (+1.28,1). Johanna Talihärm eksis püstitiirus koguni kolm korda ja langes pärast trahviringide läbimist 73. kohale (+2.05,2).

Finišisse jõudis Tuuli Tomingas alles 39. kohal (+1.32,0). Regina Oja lõpetas tänase võistluse 47. kohal (+1.53,0) ja Johanna Talihärm 64. kohal (+2.28,5). Esikoha võitis tiirudes täpne olnud tšehhitar Marketa Davidova ajaga 21.40,7. Teise koha sai võitjale 1,7 sekundiga kaotanud soomlanna Kaisa Mäkäräinen, kes tegi püstitiirus ühe möödalasu. Kolmandale kohale tuli norralanna Marte Olsbu Roeiseland (+3,5). Tema suusatas pärast lamadestiiru ühe trahviringi.