Tuuli Tomingas jälitussõiduga kohta ei parandanud

Tuuli Tomingas. Foto: Jarek Jõepera
Tuuli Tomingas. Foto: Jarek Jõepera

14. kohalt täna Ameerika Ühendriikides Salt Lake City´s jätkunud laskesuusatamise MK-etapil naiste 10 km jälitussõidule startinud Tuuli Tomingas oma kohta ei parandanud ja lõpetas samal kohal, kuigi tal oli võimalus end esikümnesse suusatada.

Liidrist 1.13 hiljem startinud Tomingas alustas hästi, lastes esimeses lamadestiirus kõik märgid alla ja vähendas vahet liidriga 45,5 sekundile ning kerkis 6. kohale. Ka teises lamadestiirus õnnestus Tomingasel kõik märgid alla tuua. Kuigi ta lahkus tiirust 7. kohal, vähendas vahet liidriga 38,9 sekundile.

Paraku tabas püstitiirudes Tomingast ebaõnn. Kaks möödalasku tähendas kahte trahviringi ja eestlanna langes 10. kohale (+1.32,0). Teises püstitiirus tuli tal suusatada üks trahviring ja ta pääses rajale tagasi 14. kohal (+1.41,5). Sellel kohal ta ka tänase võistluse lõpetas. 33. kohalt tänast jälitussõitu alustanud Regina Oja tõusis kaks kohta ja sai viimases tiirus tehtud ühe möödalasuga 35. koha (+2.52,4). Viis korda tiirudes eksinud Johanna Talihärm lõpetas 47. kohal (+4.50,9).

Hooaja esimese MK-etapivõidu sai 7. kohalt jälitussõitu alustanud ja tiirudes kaks möödalasku teinud, kuid vaatamata sellele kastanid tulest välja toonud sakslanna Denise Hermann, kes edestas ühe eksimusega kaasmaalast Franziska Hildebrandi 4,2 sekundiga. Kolmandaks tuli kolm trahviringi suusatanud soomlanna Kaisa Mäkäräinen (+16,5).