Tuuli Tomingas sai USA-s MK-etapil 14. koha

Tuuli Tomingas. Foto: Jarek Jõepera
Tuuli Tomingas. Foto: Jarek Jõepera

Eesti kolm laskesuusatajat startisid täna Ameerika Ühendriikides Salt Lake Citys laskesuusatamise maailmarakikaetapil naiste 7,5 km sprindidistantsil ning jõudsid kõik ka punktikohtadele. Oma karjääri parima tulemuse tegi Tuuli Tomingas, kes sai 14. koha.

Lamadestiirus ei läinud Tomingas hästi, sest ta pidi möödalasu tõttu suusatama ühe trahviringi, mis langetas ta 36. kohale (+44,0). Püstitiiru läbis Tomingas puhtalt ja see tõstis ta 16. kohale. Viimasel suusaringil õnnestus eestlannal veelgi oma positsiooni parandada. Koos venelanna M. Vasiljevaga jäi ta jagama 14. kohta (+1.13,3).

Johanna Talihärm, kes eksis samuti ühe korra lamadestiirus, jõudis finišisse 29. kohal (+1.44,8). Punktikohale jõudis ka Regina Oja, kes lõpetas 37. kohal (+2.10,1). tema tegi samuti lamadestiirus ühe möödalasu. Sprindi võitis tiirudes täpne olnud norralanna Marte Olsbu Röiseland ajaga 19.47,6. Röiselandi järel sai teise koha pärast püstitiiru ühe trahviringi suusatanud soomlanna Kaisa Mäkäräinen (+11,5) ja kolmanda koha tiirudest puhaste paberitega läbi tulnud sakslanna Franziska Hildebrand (+21,4).