Tuuli Tomingas teenis esimesed MK punktid

Tuuli Tomingas. Foto: Jarek Jõepera

Laskesuusatamise maailmakarikasari jätkus täna Saksamaal Ruhpoldingus sprindidistantsidega, kus osalesid ka Eesti sportlased. Parimana sai Tuuli Tomingas naiste 7,5 km distantsil oma elu parima 31. koha.

Püstitiirus korra eksinud Tomingas kaotas finišis võitjale 1.39-ga. Lamadestiirus õnnestus tal kõik märgid alla lasta ning asus tol hetkel 11. kohal.  “Esimesel ringil oli enesetunne ikka väga hea ning teisel samuti. Siiski teadsin, et pean natuke tagasi tõmbama, et viimase ringi ka vastu peaks,” analüüsis Tomingas suusasõitu.

Lamadetiirus ühe möödalasu teinud Regina Oja sai 56. koha (+2.12,6) ja Johanna Talihärm 72. koha (+2.36,0). Talihärm suusatas pärast lamadestiiru kaks ja ärast püstitiiru ühe trahviringi. Naiste sprindi võitis Slovakkiat esindav Anastasija Kuzmina ajaga 19.51,1. Teisea lõpetas itaallanna Lisa Vittozzi (+11,5) ning kolmandana rootslanna Hanna Öberg (+29,1). Esikolmik näitas tiirudes kindlat kätt.

Meeste 10 kilomeetri sprindi lõpetas eestlastest parimana Roland Lessing 46. kohal. Ta läbis küll mõlemad tiirud puhtalt, kuid sõiduga kaotas võitjale 1.39,6. Lamadestiirus ühe korra eksinud Rene Zahkna sai 60. koha (+1.55,7) ning lamadestiirus ühe möödalasu, kuid püstitiirus lausa kolm trahviringi teeninud Kalev Ermits sai 101. koha (+3.22,3. Kokku starti 111 meest.

Meeste sprindidistantsi võitis püstitiiru järel ühe trahviringi suusatanud norralane Johannes Thingnes Bö ajaga 22.56,3. Tiirudes täpne olnud vend Tarjei Bö kaotas võitjale 7,9 sekundiga. Kolmandaks tuli püstitiirus ühe möödalasu teinud sakslane Benedikt Doll (+10,5). Prantslane Martin Fourcade pidi leppima 4. kohaga (+15,9).