Tuuli Tomingas tõusis laskesuusatamise MMil jälitussõidus 28. kohale

Tuuli Toimingas. Foto: Jarek Jõepera
Tuuli Toimingas. Foto: Jarek Jõepera

Tuuli Tomingas alustas täna Rootsis Östersundis jätkunud laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel naiste 10 km jälitussõitu eilse sprindidistantsi tulemuse põhjal 50. kohalt ja kerkis lõpuks 28. kohale.

Tomingas pääses täna rajale 2.11 liidrist hiljem. Esimeses tiirus tegi ta ühe möödalasu ja läks rajale pärast trahviringi tagasi 48. kohalt (+2.32). Kaks järgmist tiiru õnnestusid eestlannal suurepäraselt ja ühtegi märki neis üles ei jäänud. Kolmandast tiirust lahkus Tomingas 27. kohal (+3.13).

Viimases tiirus eksis ta ühe korra, kuid vaatamata sellele jõudis finišisse 28. kohal (+2.31). “Sõidus oli täielik katastroof. Soojenduse ajal tundsin, et head “nahka” täna ei tule. Hakkasid ka jalakrambid tulema. Olen õnnelik, et kohtadega ilusti tõusin, pean rahul olema,” ütles Tomingas pärast võistlust.

Liidrist täpselt minut hiljem 20. kohalt jälitussõitu alustanud Johanna Talihärm ebaõnnestus tiirudes. Juba esimeses tiirus tegi ta kaks möödalasku, mis kukutas eestlanna 25. kohale (+1.45,6). Kahes järgmises tiirus eksis Talihärm kummaski ühe korra, mille tulemusena langes tema positsioon veelgi. Talihärm lahkus kolmandast tiirust 31. kohal (+3.26).

Viimases tiirus pidi ta minema koguni kahele trahviringile, mis viis ta 36. kohale (+4.23). Suusasõiduga õnnestus tal siiski oma positsiooni kahe koha võrra parandada ja finišisse jõudis ta 34. kohal (+4.35,5). “Sõitsin hästi, aga esimeses tiirus rabistasin palju ja viimases lasksin väsimuse pealt. Kõige paremini hakkama ei saanud. Rahule ei saa jääda, hullult pettunud olla ka ei maksa. On veel, millest õppida,” lausus Talihärm enda võistlemise kohta.

Esimese maailmameistritiitli võitis kuuendana jälitussõitui alustanud ja nelja tiiru peale kokku kaks möödalasku teinud sakslanna Denise Herrmann ajaga 30.41,6. Hõbeda võitis üheksandalt kohalt startinud ja kaks trahviringi suusatanud norralanna Tiril Eckhoff (+ 31,4). Sprindis pronksi võitnud sakslanna Laura Dahlmeier, kes eksis tiirudes kokku neljasl korral, kaotas talle 0,2 sekundiga.