Tuulise Osaka naiste maratoni võitis jaapanlanna Yukiko Akaba

Jaapanlanna Yukiko Akaba võitis 30. jaanuaril Jaapanis Osaka rahvusvahelise naiste maratoni ajaga 2:26.29. Paremat tulemust takistas tal saamast +3 kraadise õhusoojaga toimunud võistluse teisel poolel puhunud tugev vastutuul. Ka kaks järgmist kohta kuulusid Jaapani jooksjatele. Teise koha sai isikliku rekordiga 2:26.55 Mai Ito ja kolmanda koha 2:27.26-ga Chika Horie. Parima eurooplasena oli itaallanna Anna Incerti neljas oma tippmargiga 2:27.33. Incerti jooksis tõusvas tempos. Kui 25. kilomeetril oli itaallanna 8. kohal, siis 35. kilomeetriks tõusis ta viiendaks.
Maratoni algul tekkinud 9-liikmeline juhtgrupp läbis esimesed 5 km ajaga 17.00, 10 km vaheajaks tuli 33.49. 15. kilomeetriks jäi gruppi kuus jooksjat (Yukiko Akaba, Mai Ito, Ryoko Kizaki, Chika Horie, Yoko ja Hiroko Miyauchi), kes said vaheaajaks 50.57. 25. kilomeetril, kus tempo tegemise lõpetas ungarlannast “jänes” Aniko Kalovics, võttis jooksu vedamise enda peale oma teisel maratonil võistelnud Ito. Temaga ühinesid Horie, Ikaba ja Kizaki. Koos jõuti 30. kilomeetrile. Horie kiirendas, jättes Kizaki selja taha. Ta pidas vastu kuni 33,5 kilomeetrini. Sealt alates läks duelliks Akaba ja Ito vahel. Kahevõitlus kestis pea 39. kilomeetrini, kus Akaba suutis Ito kandadelt maha raputada. “Tahtsin eest ära joosta juba 30 ja 35 kilomeetri vahel, kuid tugev vastutuul tegi selle võimatuks. Järgmine kord tahan joosta kiiremini,” ütles Yukiko Akaba, kelle plaanidesse mahub järgmisena Londoni maraton.