Ukrainlane Sergei Lebid edestas lumises Brüsselis keenlasi

Nädal tagasi murdmaajooksus Euroopa meistriks tulnud 35-aastane ukrainlane Sergei Lebid võitis 19. detsembril lumesajuses Brüsselis toimunud IAAF-i 10 kilomeetri pikkuse krossijooksu, edestades lõpuspurdiga kahte keenlast.

Meeste jooksu algul tekkis väike liidergrupp, mida vedasid keenlased Isaiah Koech, Japeth Korir, David Kiprotich Bett ja Paul Meli. Sergei Lebid jooksis liidergrupi taga. Viimasele ringile minnes jäi ette kolm meest. 600 meetrit enne lõppu pikal laskumisel kiirendas üheksakordne Euroopa meister Lebid ootamatult ja saavutas Koechi ning Meli ees 30-meetrise edumaa, mängides keenlased nii taktikaliselt üle. Lebid võitis jooksu ajaga 31.27. Isaiah Koech kaotas talle sekundiga ja Paul Meli kahe sekundiga. “Viimased kaks-kolm aastat olen vaevelnud vigastuse käes. Jaanuaris oli mul lõikus, millest taastusin hästi. See andis mulle uut energiat,” ütles Lebid, kes pidas oma eduka karjääri saladuseks armastust jooksmise vastu. “Hooaeg minu jaoks alles algas ja seda kahe võiduga ühe nädala jooksul. Jaanuari keskpaigas teen otsuse, kas jätkan krossijooksudega või keskendun Pariisi sise-EMi 3000 m distantsile,” lausus ukrainlane. Küsimusele maratonijooksu kohta, vastas Lebid: “Võibolla pärast Londoni olümpiat.”

Naiste 6 km jooksus tegid esimesel ringil tempot iirlanna Fionnula Britton ja keenlanna Prisca Jepleting. Seejärel läks vedama krossijuuksu Euroopa meister portugallanna Jessica Augusto, kes tõstis jooksu kiirust. Lisaks nendele kolmele püsisid veel liidergrupis keenlannad Caroline Chepkwony ja Purity Cherotich. Kolmandal ringil jooksis Augusto eest ära, olles valmis finišiheitluseks, kuid siis selgus, et tal tuli joosta veel üks ring ja nii pidi portugallanna lõpuks leppima alles kuuenda kohaga. Jooksu võitis keenlanna Caroline Chepkwony ajaga 20.35. Talle kaotas kahe sekundiga iirlanna Fionualla Britton. Kolmanda koha sai keenlanna Prisca Jepleting 20.45-ga. “Tundsin end kogu jooksu ajal hästi, kuid silmadesse sadanud lumi tegi nägamise raskeks,” ütles jooksu võitja Chepkwony.