Ukrainlane Sergei Lebid võitis krossijooksus Euroopa meistritiitli

Ukrainlane Sergei Lebid võitis täna Portugalis Albufeiras lõppenud murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustel meeste põhiklassis 9870 m pikkuse distantsi, mille läbis ajaga 29.15. Lebidi jaoks oli tegemist juba üheksanda meistritiitliga. Tema järel tuli hõbemedalile Hispaania jooksja Ayad Lamdassem 29.18-ga. Pronksmedal kuulus sekund kehvema tulemusega Portugali esindajale Youssef El Kalaile. Eesti esindajana EM-il osalenud Sergei Tšerepannikov sai 66. koha ajaga 33.02.
Tšerepannikov hoidis kohe jooksu algul tahapoole, olles 1870 m vaheajavõtupunktis 74 jooksja hulgas 67. kohal. 3470 m peal asus ta ühe koha võrra kõrgemal, kaotades liidrile 39 sekundit. Poolel maal langes Tšerapannikov 68. kohale. Kaotust tol hetkel jooksu vedanud itaallasele Andrea Lallile kogunes 1.05. Järgmise, 1600 m pikkuse ringi lõpuks parandas Tšerepannikov oma positsiooni ühe koha võrra, tõustes tagasi 67. kohale. Viimast ringi alustas ta samalt kohalt.
Eesti koondise delegatsiooni juht Harry Lemberg nimetas koondise esinemist heaks. „Saime taaskord objektiivse ülevaate oma positsioonist Euroopas. Hea meel on, et meie tase on vaikselt tõusma hakanud, kuid selgelt on näha, et keskmaajooksus Euroopas domineerivad suured riigid ja ka Euroopa lõunapiirkondades asuvad riigid, kus on võimalik aastaringselt õues treenida ja kus puuduvad rasked lumeolud,“ lausus Lemberg.