Üle 100 eestlase osales Stockholmi tunnelijooksul

Olga Andrejeva Stockholmi tunnelijooksu stardis. Foto: erakogu

103 Eesti jooksjat ja käijat osales eile SportTraveli vahendusel Stockholmi kesklinnas tunnelijooksul, kus startis kokku 27 000 inimest.

Jooksu pikkuseks on ligi 8 kilomeetrit, millest 6 kilomeetrit kulges uues tunnelis. Jooksu teeb unikaalseks asjaolu, et seda korraldatakse konkreetses tunnelis vaid üks kord. Osaleja stardipakis ehk kangast õlakotis asusid helkurribadega vest, peapael, kiip, käepael ja infoleht. Vest tuli igal jooksjal starti minekuks selga tõmmata.

Paremusjärjestust jooksul ei selgitatud, kuid tänu kiibile sai igaüks teada oma lõpuaja. Stardigruppe lasti rajale 15 minutiliste vahedega. Vaatamata sellele, et pime ja vähese valgusega tunnel oli küllaltki kitsas, mahtusid jooksjad sellesse ära.

Eestist Stockholmi tunnelijooksul osalenud naistest osutus kiireimaks Olga Andrejeva Sparta spordiklubist, kes suundus stardipaika otse laevalt sörkides. “Algusest juhtisin oma jooksu kuni 3 kilomeetrini, siis läks Toomas Tarm läks minust mööda. Kaasa ma temaga ei läinud, ei olnud mõtet pingutada,” rääkis Andrejava ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Viiendal kilomeetril jõudis ta järgi varem startinud grupile, aga kiirus jooksjate vahelt möödudes ei langenud ja Andrejeva sai kogu distantsi omas tempos läbida. Lõpu poole asus tunnelis järsk spiraalne langus, millele järgnes järsk tõus. Finišis pakuti jooksjatele õunu, vett ja komme.

Olga Andrejeva sai enda lõpuajaks 31.03. Eestist osalenud meestest näitas parimat tulemust Sergei Rjabõskin (26.38), kes ütles, et tunnelisse sisenemisel ei olnud algul silmad pimedusega harjunud. “Ma ei saanud lõpus aru, kus on finišijoon ja jooksin viimased 200 meetrit aeglasemalt. Sellepärast kaotasin oma stardigrupis lõpetajatest esikoha,” sõnas Rjabõskin. Sparta klubi treener Toomas Tarmi lõpuajaks fikseeriti 29.42.