Üle aastase vaheaja järel võistelnud Eveli Saue Eesti meistrivõistlustel hõbedal

Eveli Saue, Meril Beilmann ja Grete Gaim austasustamisel. Foto: biathlon.ee

Rohkem kui aastase vaheaja järel võistelnud Eveli Saue võitis täna Haanjas laskesuusatamise Eesti meistrivõistlustel naiste 15 km distantsil Meril Beilmanni järel hõbemedali.

Esimesed kolm tiiru puhtalt läbinud, kuid viimases kaks möödalasku teinud Beilmann jõudis finišisse ajaga 52.44,4. Teisena lõpetanud Eveli Saue kaotas talle 55,2 sekundiga. Saue eksis esimeses tiirus korra ja viimases kaks korda. “Mõtlesin, et võiks korra ikka starti tulla hooaja jooksul. Viimases tiirus oleks ju võinud ühe vähem mööda lasta, aga kokkuvõttes tuleb rahul olla. Läks isegi oodatust paremini. Enda kohta tegin väga ilusa soorituse,” ütles Saue Jooksjale.

Saue tippsporti naasta ei kavatse. Päris laskesuusatamises võistles ta 2016. aasta detsembris. Enne viimast aastavahetust käis ta ka Soomes ühel šõuvõistlusel. Saue tunnistas, et täna võistles ta niiöelda vana rasva pealt. “Enamasti küll.
Laskmisega on lihtne. Kui korra selgeks saanud, siis ei tohi lihtsalt üle mõelda,” lisas Saue. Tema järel tuli täna pronksile Grete Gaim, kes kaotas võitjale 1.30. Gaim suutis vaid esimese tiiru puhtalt lasta. Teises tiirus eksis ta kaks korda ja kahes järgmises kummaski ühe korra.

Meeste 20 km individuaaldistantsil võitis Eesti meistritiitli teises tiirus kaks möödalasku teinud Roland Lessing ajaga 55.35. Hõbemedal kuulus esimeses ja viimases tiirus kummaski korra eksinud Rene Zahknale 29,5 sekundilise kaotusega. Pronksmedal Kauri Kõivule (+1.28,3), kes suutis vaid esimeses tiirus kõik märgid alla lasta, järgmises kolmes tiirus tegi ta igaühes ühe möödalasu.

M40 vanuseklassis (nii selles kui teistes vanuseklassides peeti Võrumaa lahtised meistrivõistlused – toim.) võitis esikoha Eesti Rahvusringhäälingu kanalitel laskesuusatamist kommenteerinud Margus Ader. Ta läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 31.57,3 (1-2-1-2), edestades järgmist lõpetajat ligi pooleteise minutiga.