Ülemiste järve jooksu ja kogu sarja võitsid Tšerepannikov ning Kukk

Sergei Tšerepannikov valitses tänavust järvejooksude sarja.

Järvejooksude sarja viimase ehk neljanda etapi – ümber Ülemiste järve jooksu võitis täna meestest Sergei Tšerepannikov ja naistest Kaisa Kukk. Mõlemad Treeningpartneri esindajad osutusid parimateks ka sarja kokkuvõttes.

Tšerepannikov läbis 14 km pikkuse distantsi ajaga 44.51. Talle kaotas 9 sekundiga Raivo Alla (Sparta). Kolmanda koha sai Heinar Vaine (VAK Staier) 45.37-ga. Tšerepannikov võttis tänast jooksu rahulikult, sest tal polnudki plaanis kiirelt joosta ja lülitas isegi kella välja. “Ma olin väsinud. Kõva treeningnädal on selja taga. Neljapäeval jooksin tempokalt 30 kilomeetrit. Ma ei valmistunud selleks jooksuks,” rääkis Jooksuportaalile Tšerepannikov, kes läbis kilomeetreid täna 3.15-3.18-ga. Raivo Allaga jooksis ta koos kuni metsatukani, kus viimasel kolmel kilomeetril vahe sisse tuli. “Ma jooksin samamoodi edasi, aga Alla ei pidanud lihtsalt tempole vastu,” lisas Tšerepannikov. Ta valmistub tõsiselt Tallinna maratoniks. Tšerepannikov kiitis Raivo Allat, kes suutis koos temaga esimesed 11 kilomeetrit koos joosta.
Naistest pakkus järvejooksude sarja ja ka Ülemiste järve jooksu võitnud Kaisa Kukele (53.17) täna konkurentsi Evelin Talts (Sparta), kes pidas Kuke ees vastu 10 kilomeetrit. “Kuna jooksin alles Reykjavikis maratoni, tahtsin võita võimalikult vähese vaevaga. Kui Evelini ei oleks olnud, oleksin veel aeglasemalt jooksnud. Jooksin 10 kilomeetrit Evelini järgi. Kui mäed tulid, mis mulle sobivad, mõtlesin üritada. Jalad andsid maratonist tunda. Mul on hea meel, et võit tuli teenitult ja keegi sarja arvestuses eest ära ei kukkunud,” lausus Kaisa Kukk Jooksuportaalile. Tallinna maratonil näeb ta Evelin Taltsis oma põhikonkurenti.
Täna ajaga 53.56 teise naisena lõpetanud Evelin Talts tõdes, et jäi lõpus Kaisa Kukest maha, sest ei jõudnud enam kiiremini joosta. “Metsa vahel Kaisa tõstis tempot ja nii ma maha jäingi. Mul läks isegi hästi pärast puhkust,” nentis Talts Jooksuportaalile. Nimelt viibis ta 9 päeva Itaalias, kus jooksis vaid vormi säilitamise nimel. Ahto Tatteri plaani järgi harjutav Talts mõtleb, kas teha enne Tallinna maratoni kaasa veel Pärnu kahe silla jooksul, kuid arvab, et üks kiire 10 km jooks enne maratoni ei teeks paha. Kolmas koht kuulus naistest täna Egle-Helene Ervinile 55.27-ga.
Neljast järvejooksust (Harku järve, Pühajärve, Saadjärve ja Ülemiste järve) koosneva sarja võitis meestest Sergei Tšerepannikov (Treeningaprtner) Andrus Leini (KJK Vike) ja Jaanus Kallaste (Treeningpartner) ees. Naistest võitis sarja Kaisa Kukk (Treeningpartner). Järgnesid Moonika Pilli ja Liina Kivi (SK Jooksupartner).